ΠΑΙΔΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

μπασκετα

ΠΑΙΔΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

Τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι πήρε ο Α.Ο.Κύμης, επικρατώντας του συμπολίτη Γυμναστικού με  54-46 στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος.

Στο ημίχρονο ο Γ.Σ.Κύμης προηγήθηκε με 21-25, αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21-10 στη γ” περίοδο πέρασαν μπροστά και τελικά πήραν τη νίκη με 54-46, με το δίδυμο Ψαριανού Αν. και Μπουζαίου να πετυχαίνει τους 52 από τους 54 πόντους της ομάδας τους!

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Αναστασίου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-10, 9-15, 21-10, 12-11.

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ (Γεωργίου): Ψαριανός Γ., Καλαμιδράκης, Μανωλιάς, Τραχανάς, Μασταλούδης, Κατσίκας, Δημάς 2, Ψαριανός Αν. 28, Μπουζαίος 24.

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ (Σέττος): Καλαμπακτασιώτης 4, Βασιλείου, Κάραλης 3, Ψαριανός Μιχ., Τσεράγκας 19 (3), Καμπόυρης 10, Μαργωμένος 5, Τσοτσιορός 2, Μαντζουρανάκης 2, Αγγελόπουλος 1, Γιαννούλης.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.