Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ε.ΚΥΜΗΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 63-68

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανατροπή και φουλ για play-off!

Α.Ε.ΚΥΜΗΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 63-68

Μεγάλο διπλό για τα Οινόφυτα μέσα στην Κύμη, καθώς επικράτησαν της Α.Ε.Κ. με 63-68, κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι, που έπαιξαν χωρίς τους Πασπαλά και Κουτσό, είχαν σε μεγάλη μέρα τον Κολώκα που τράβηξε το σκορ για την Α.Ε.Κ. με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με 21-11 και το ημίχρονο με 36-24.

Τα Οινόφυτα βελτιώθηκαν στη συνέχεια, εκμεταλλεύτηκαν και την κούραση των γηπεδούχων ροκανίζοντας τη διαφορά και μειώνοντας στο τέλος της γ’ περιόδου σε 50-42.

Στο δ’ 10λεπτο έγινε η μεγάλη ανατροπή, με την ομάδα του Χρήστου να πετυχαίνει επιμέρους νταμπλ-σκορ (13-26), κατακτώντας τελικά μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 63-68 που την διατηρεί σε τροχιά play-off.

Διαιτητές: Τσάλλας-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-11, 15-13, 13-18, 13-26.

Α.Ε.ΚΥΜΗΣ (Κατράνας): Εμμανολίδης 3 (1), Γλυκός Ν , Καλυγιώργης, Κουτέλος, Θεοδώρου 3 (1), Κολώκας 31 (3), Μπασινάς 4, Βάχλας 7 (1), Στεφανής, Χατζόπουλος 11 (1), Παπασταμέλος, Σιδεράκης 4.

ΟΙΝΟΦΥΤΑ (Χρήστου): Γιακουμάκης 4, Κικίδης 10 (2), Βλάμης 9 (1), Μπουρμάς 7, Καλπούζος 15 (1), Αργυρός 8, Αντωνίου 1, Καναβάκης 14 (1), Παππάς, Λαψάνης, Σκλιάς.