ΕΦΗΒΩΝ Ε” ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΛΟΚΡΟΣ 85-80

μαλεσινα σημα

ΕΦΗΒΩΝ Ε” ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΛΟΚΡΟΣ 85-80

Ματσάρα σήμερα για το εφηβικό πρωτάθλημα στη Μαλεσίνα, με την τοπική ομάδα να επικρατεί στην παράταση του Λοκρού Αταλάντης στο γειτονικό ντέρμπι με 85-80.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά το ματς, προηγήθηκαν με 11-2, για να μειώσει ο Λοκρός σε 22-18, με το ημίχρονο να τελειώνει με 43-29.

Στη γ” περίοδο η ομάδα του Νίκα διατήρησε προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ (58-47), αλλά οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση στο τέλος μπήκαν εκ νέου στη διεκδίκηση του ματς και με 2/2 βολές του Τραγογιάννη ισοφάρισαν σε 71-71 οδηγώντας το ντέρμπι στην παράταση!

Εκεί, η Μαλεσίνα με σερί 6-0 ξέφυγε με 77-71, με τον Λοκρό να απαντάει με το ίδιο νόμισμα ισοφαρίζοντας σε 77-77.

Ο Ματζιώρης με 4 σερί πόντους πέτυχε το 81-77, με τους γηπεδούχους να είναι εύστοχοι στο τέλος στις βολές φτάνοντας στη νίκη με 85-80.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 43-29, 58-47, 71-71 (καν.διάρκεια), 85-80 (τελ.αποτελ.).

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Νίκας): Μούτσιος 2, Μαρτίνου, Βουδούρης 29 (3), Τούντας 4, Ψωρομμύτας 10, Δήμου 1, Γκανάς, Ρομπόκας, Νικολόπουλος 2, Κοτσιομύτας 11 (1), Καραμίντζος, Ματζιώρης 26.

ΛΟΚΡΟΣ (Σεργιάννης-Μάτος): Κωνσταντίνου 10 (1), Λουϊζος, Νικολάου 11 (1), Πέτρου 2, Παναγιωτόπουλος, Ράλλης 7 (2), Γκρέκος, Χόντος 16, Τραγογιάννης 22, Μπούτσικας 12.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.