Ν.Παπούλιας:’Ευχαριστώ τον κόσμο για τη στήριξη”

%cf%80%ce%b1%cf%80%ce%bf%cf%85%ce%bb%ce%b9%ce%b1%cf%83-%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%83

Ο Νίκος Παπούλιας στάθηκε στις δηλώσεις του στις λάθος επιλογές της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, στην πολύ καλή αντίδραση της γ” περιόδου μέσα από την καλή άμυνα αλλά και σε κάποιες λάθος αποφάσεις των διαιτητών στη δ” περίοδο. Ο προπονητής του Μάκαρου, δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει τον κόσμο της Άμφισσας που ακολούθησε την ομάδα στο εκτός έδρας αγώνα, αλλά και να ευχηθεί καλή επιτυχία στο εφηβικό τμήμα της Ιτέας που σήμερα παίζει στον τελικό του πρωταθλήματος.

“Ξεκινήσαμε το παιχνίδι με πολύ κακή περιφερειακή άμυνα, αλλά και λάθος επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να προηγηθεί με 24 -11 στο α” δεκάλεπτο. Βελτιώσαμε την άμυνά μας στη συνέχεια, αλλά πάλι οι επιλογές μας στην επίθεση δεν ήταν αυτές που έπρεπε και δεν δώσαμε τη μπάλα μέσα στη ρακέτα, όπου ο Νασάκης έπαιζε χωρίς αντίπαλο.

Στις αρχές του γ΄δεκαλέπτου με όπλα πάλι την άμυνά μας μειώσαμε αμέσως στους τρεις πόντους, μπήκαμε στο παιχνίδι και διεκδικήσαμε τη νίκη. Εκεί όμως που είχαμε τη δυνατότητα να προηγηθούμε χάσαμε εύκολα καλάθια, και δεν πηγαίναμε στις βοήθειες στην άμυνά μας πάνω στο Γεωργαντά.

Οι διαιτητές ανέχτηκαν κατά πολύ τη δυνατή άμυνα των γηπεδούχων πάνω στον Αμπλά, δεν είδαν – παρότι δεν είχε κανέναν παίκτη μπροστά του – πως το τρίποντο του Αγγελόπουλου ήταν πεντακάθαρο δίποντο, όπως επίσης και το γεγονός πως στο τελευταίο μας τάιμ άουτ δεν έδωσαν τη μπάλα να παιχτεί η επαναφορά στην επίθεσή μας. Να ευχαριστήσουμε τον κόσμο μας που ήταν μαζί μας και στήριξε την προσπάθεια των παικτών και να ευχηθώ καλή επιτυχία στην ομάδα της Ιτέας στο σημερινό τελικό των εφήβων”.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.