Γ” ΕΣΚΑΣΕ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΔΡΟΣΙΑ 82-79

%ce%ba%ce%b1%ce%bb%ce%b1%ce%b8%ce%b9

Μεγάλο ντέρμπι το απόγευμα στην Αυλίδα, με τον Φιλαθλητικό να κερδίζει στην παράταση τη Δροσιά με 82-79.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 52-43 στην τρίτη περίοδο αλλά η Δροσιά με επιμέρους σκορ 18-27 στο τέλος γύρισε τον αγώνα και με διαδοχικούς πόντους του Βαρδάκη και ένα καλάθι του Αργάτη ισοφάρισε σε 70-70 οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση!

Εκεί, ο Κολλάρος με 6 πόντους έδωσε αέρα νίκης στον Φιλαθλητικό που είχε και πάλι κορυφαίο τον Κωστάκη και νίκησε με 82-79.

Παράπονα από τη διαιτησία είχαν οι ηττημένοι.

Διαιτητές: Ντάνος-Χουγιάζος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 38-30, 52-43, 70-70 (καν.διάρκεια), 82-79 (τελ.αποτελ.).

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Μανωλόπουλος): Καλαπόδης 5, Κωστάκης Μ. 31 (2), Κιάκος 8, Γαλάνης 22 (4), Δαριβέρης, Κιαπέκος 8 (2), Κολλάρος 8 (1), Ματεγάκης.

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου): Τσαντσαράκης 13, Νινιός, Τουλίτσης, Βαρδάκης 26 (5), Φαράντος, Αργάτης 6, Πουρνάρας 9 (1), Βασιλείου 4, Κωνσταντινίδης 3, Μπουλουγούρης, Κουτσιμάνης 8, Κύρκος 12.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.