Α” ΕΣΚΑΣΕ: Τέσσερις στροφές πριν το φινάλε!

img_5824

Η τελευταία τετράδα αγώνων στην Α” ΕΣΚΑΣΕ ξεκινάει σήμερα μετά την διακοπή της περασμένης εβδομάδας με αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Ο πρωτοπόρος Ερμής Σχηματαρίου ανοίγει χρονικά πρώτος το σημερινό πρόγραμμα αγωνιζόμενος στις 2:30 μ.μ. με τον…απρόβλεπτο Τελεθριακό, που είναι ικανός για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο!

Ο Άρης Θήβας μετράει 7/7 στο β” γύρο και αυτό το σερί θέλει να το διευρύνει απέναντι στην Ιτέα ώστε να πάει στο Σχηματάρι το ερχόμενο Σάββατο για το μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει πολλά όσο αφορά την κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο Μάκαρος που κάνει επίσης ένα πολύ καλό β” γύρο, υποδέχεται την Παναγίτσα ενώ η Αυλίδα αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Λιβαδειάς στον πρώτο αγώνα με τον Σκαλτσά στον πάγκο της.

Η Μαλεσίνα λογικά θα έχει εύκολο έργο απέναντι στο Μώλο, ενώ η ΑΓΕΧ θα επιδιώξει να επιστρέψει στις επιτυχίες υποδεχόμενη την Προοδευτική Λάρυμνας.

18:00 Κλειστό Θήβας ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Σπυρόπουλος-Μαμασούκα)

18:00 Κλειστό Αυλίδας Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Χαϊνά-Χατζής)

14:30 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Μασλατζίδης Ι.-Σοφόπουλος)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΜΩΛΟΣ (Κάλφα-Μασλατζίδης Λ.)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Καραμπιτσάκος-Τσάμης)

19:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Χριστοδούλου-Βαρσαμάς)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α” ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Ν Η Υ-Κ
1. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 18 36 18 0 1500-1104
2. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 18 32 14 4 1304-1116
3. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 18 31 13 5 1279-1064
4. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 18 30 12 6 1240-1124
5. Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 18 30 12 6 1226-1212
6. ΜΑΚΑΡΟΣ 18 27 9 9 1176-1165
7. ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 18 27 9 9 1167-1080
8. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 18 27 9 9 1297-1273
9. Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 18 25 7 11 1113-1156
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 18 21 3 15 1058-1249
11. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ 18 19 1 17 1069-1408
12. ΜΩΛΟΣ 18 19 1 17 983-1461

 

Τι έγινε στον πρώτο γύρο

ΜΩΛΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 55-79

ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Σακελλαρόπουλος, Καλοβελώνης 5, Παπανικολάου 3, Βλασσόπουλος, Γρίβας 4, Κωνσταντόπουλος, Χάϊτας Χρ. 2, Κρέτσης 2, Ανδρίτσος,Νικολάου 14, Καίσαρης, Σιότροπος 25 (4).

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Κατσαγάνης 17 (1), Κανακάρης 6 (2), Γάτος 4, Καραστάθης, Παπαδημητρίου 16 (1), Ψωρομίτας 2, Συριστατίδης 27 (3), Τούντας 2, Ανθόπουλος, Ταμπούρης, Φιλιππόπουλος 4, Καραμίντζος 1.

 

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 33-66

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Λουκάς): Τσελεκούνης Νικ. 1, Κυριάκος Τ. 7, Τζεφεράκος Δημοσθ. 3, Σταθουλόπουλος Κ. 9 (2), Δάρρας 12, Χρυσοβέργης 1, Πήλιας 2, Ντάλλας, Νίττης, Μαρμαρινός, Μετάνι, Ζουμπόπουλος.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Χαρατσής 20 (2), Μάρκος, Μπεληγιάννης 2, Μακρύγιαννης, Μάμαλης 11 (1), Αργυρίου 5 (1), Σταμέλος 3, Φωτητζόγλου 12, Βελισσαράκος 3, Κανάκης 4, Σαββόπουλος 1, Στεφανίδης 5.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 66-75

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Γιαμάς 6, Κοτσαδάμ, Καλαντζής, Αποστολίδης 6, Σταμέλος, Ζάμπας 2, Σταγκίδης 3 (1), Παππάς 15 (3), Γίτσας 6 (2), Αλεξόπουλος 10 (1), Καρφάκης 4, Σκαλτσάς 14.

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Τομαράς-Ιωαννίδης): Καρλής, Αλεξάνδρου 8 (1), Σέφκας 2, Αχματιώτης 3, Κατσούλας 13 (1), Σπύρου, Αγγελής 17 (5), Κωνσταντόπουλος, Γκολιάς 8 (1), Τζεβελέκος, Σαμουρέλης 16, Βασιλείου 8 (1).

 

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 70-57

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Μωραϊτης): Παγώνης 4, Δαλούκας 2, Μπαντελάς 6, Γεωργαντάς 20, Κοντογιάννης 5, Αγγελόπουλος, Πράππας 21 (7/11 τριπ.), Ευθυμίου 9, Παπαθεοχάρης 3, Παρασκευόπουλος, Κουτρόγιαννος, Πασαλιμανιώτης.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός-Κουτσοβασίλης): Καραδόπουλος, Βλάχος, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 12, Σκυριανός 4, Τσιρόπουλος, Κλούρας, Μανώλας 28 (3), Χαρίσης 4, Ευγενίου, Ψαριανός 9.

 

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ 73-62

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ-Τοσούνης): Καρυστινός 7 (1), Κουτσογιάννης 19 (5), Σεβαστόπουλος 2, Μπέλλος Χ. 12 (1), Τσίτσης 14 (2), Μπέλλος Ν. 2, Λαζαρίδης 15 (1), Περσίδης 2, Κωνσταντίνου, Σαράπης, Ζυγογιάννης, Ματθαίου.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Παπούλιας): Οικονόμου 13, Λούπουλ 4, Αμπλάς 5 (1), Φουσέκης 4 (1), Χατζηστάμου 8, Γιαννακόπουλος 9, Νασάκης 19, Τσιγουρής, Κρικέλας, Τσικνής, Βουρνούς, Μουντζούρης.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 81-62

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης): Σπανός 4, Ξετρίχης 15, Γρηγοράκης 18 (1), Κολοβός 7, Κώνστας 9 (3), Φλώτσιος 5 (1), Κωνσταντούρας 10, Μούντριχας, Κουτής, Γυφτονικολός 11, Λούκας 2.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Ρουμελιώτης Θ.2, Μητρόπουλος 16 (4), Παπαθανασίου 6, Ρουμελιώτης Αν., Ιωακείμ 17 (3), Αφερείμ, Τσιτούμης 2, Κουμπές 9, Δήμου 2, Φακίτσας 2, Τριανταφύλλου 6.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.