Γ’ ΕΘΝΙΚΗ:Νίκη για τον Έσπερο Λαμίας ήττες για Κάδμο και Λοκρό

Μια νίκη και δύο ήττες είχε το…μενού της επανέναρξης της Γ’ Εθνικής για τις ομάδες της Ένωσης, παρότι το πρόγραμμα των αγώνων ήταν τέτοιο που υπήρχε η προσδοκία για το απόλυτο νικών.

Ο Έσπερος Λαμίας νίκησε την Πεντέλη με 87-67 ενώ ο Κάδμος ηττήθηκε από τον Προμηθέα Χαλανδρίου με 58-50 και ο Λοκρός Αταλάντης από τον Πανναξιακό με 79-74.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 79 – 74

Στην τελευταία περίοδο λύγισε ο Λοκρός στη Νάξο χάνοντας από τον Πανναξιακό με 79-74.

Στο 30′ η ομάδα του Ζαρονικόλα ήταν μπροστά στο σκορ με το οριακό 54-55.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-19, 12-20, 17-16, 25 – 19
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 17 (3), Σβορώνος 6 (1), Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμης 26 (2), Μάκαρης 5, Μάκος 3 (1), Δαχρεντζής 11 (1), Καδηγιαννόπουλος 6, Μυλωνάς 5, Μαγγιώρος, Καλαβρός
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 15 (1), Ρουμελιώτης 12 (2), Κοσμετάτος, Ντέντας 13, Νικολάου, Παπαηλίου 5, Μπόλματης 2, Μάτος Αν. 12, Μάτος Αγγ. 13 (3), Θώδος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 87-67

Στην τελευταία περίοδο ο Έσπερος Λαμίας ανέβασε στροφές κερδίζοντας με 87-67 την Πεντέλη.

Το επιμέρους σκορ στο τελευταίο 10λεπτο ήταν 31-13!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 37-37, 56-54, 87-67.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 5 (1), Φραγκιαδάκης 2, Σέττος 15 (2), Αργύρης 2, Ξηρός, Παναγιωτίδης 21 (3), Φύκας Π., Σοφογιάννης Μ. 17 (1), Φούντας 2, Ζαχαράκης 13 (4), Σκαρμούτσος, Παπαργυρόπουλος 10.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 58-50

Την ήττα γνώρισε ο Κάδμος από τον Προμηθέα με την ομάδα της Θήβας να είναι πολύ άστοχη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

%cf%83%cf%84%ce%b5%cf%83%cf%84%ce%b5Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 30-22 στο ημίχρονο και έφτασαν στη νίκη με 58-50.

Ο Χαλκιδέος Στεφάνου, που ήταν πρώην παίκτης του Κάδμου πέτυχε 5 πόντους με ένα τρίποντο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 30-22, 44-38, 58-50
Διαιτητές: Μπανασάκης-Μυλωνάς
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μελέτης): Γεμενής 4(1), Σβαρνάς 10(2), Στεφάνου 5 (1), Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 25(5), Κορομηλάς, Σαμιώτης 2, Τσιγγανόπουλος 6, Σαρλής 3
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 18, Χαρατσής 4, Τσαπρούνης 3, Σπηλιώπουλος 4, Μπένος 6.