Β” ΕΣΚΑΣΕ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΚΥΝΟΣ 86-83

%ce%bf%cf%80%ce%bf%cf%85%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%bf%cf%83-%ce%bc%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%b9%ce%bd%ce%bf%cf%85-2016-17

Β” ΕΣΚΑΣΕ Β” ΟΜΙΛΟΣ

Στην παράταση!

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΚΥΝΟΣ 86-83

Μεγάλο ντέρμπι στο Μαρτίνο, με τον Οπούντιο να παίρνει τη νίκη στην παράταση με 86-83 μετά από τρίποντο του Σέττου και αφού στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 71-71.

Απόλυτα ισορροπημένο το ντέρμπι μετά το πρώτο ημίχρονο, κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τις δύο ομάδες να παίζουν πολύ καλό και θεαματικό μπάσκετ όπως άλλωστε φαίνεται και από το τελικό σκορ.

Το Μαρτίνο προηγήθηκε με 44-28 στο ημίχρονο, με τον Κύνο με πρωταγωνιστή τον Καστάνα να “ροκανίζει” τη διαφορά στη συνέχεια και να καταφέρνει να ξαναμπεί στον αγώνα που τελικά πήγε στην παράταση μετά το 71-71 της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Στα 5′ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ο Καστάνας ισοφάρισε σε 83-83 και όλα έδειχναν πως το ντέρμπι πάει και για 2η παράταση!

Αντίθετη άποψη είχε όμως ο Σέττος που με δικό του τρίποντο στην εκπνοή χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του με 86-83!

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-13, 44-28, 62-51, 71-71 (καν.διάρκεια), 86-83 (τελ.αποτελ.).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάτος): Παπαγεωργίου, Τραγογιάννης 3, Λυβέρας, Καλιάτσος, Κοτσαλάς 4, Βισβίκης, Τσακανίκας 6, Σέττος 16 (1), Σωτηρίου 6 (1), Δημάκης 19 (4), Μαλέρδος, Θεοδώρου 32.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Κατσιάνος, Μαζιώτης, Καστάνας 36 (2), Δούρος 12, Σάββας 1, Γκορίτσας 3, Τσαβούρογλου, Τσαρούχας 9 (2), Κατσομήτρος 8, Φαρφάλας 14 (2).

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.