Γ” ΕΘΝΙΚΗ: Τρία στα τρία για τις ομάδες της Ένωσης!

%ce%bb%ce%bf%ce%ba%cf%81%ce%bf%cf%83-%cf%86%cf%89%cf%84%ce%bf%ce%b3%cf%816

Η καλύτερη δυνατή συγκομιδή για τις ομάδες της ΕΣΚΑΣΕ που συμμετέχουν στη Γ” Εθνική, καθώς και οι τρεις εκπρόσωποι της Ένωσης έφεραν νίκες και μάλιστα πολύ σημαντικές.

Η καλή μέρα λένε πως φαίνεται από το πρωί, και ο Κάδμος που μπήκε πρώτος στο χορό της αγωνιστικής στις 12 το πρωϊ, νίκησε με 61-54 τον Πανναξιακό.

Το απόγευμα, ο Έσπερος επικράτησε του Άρη Νίκαιας στη Λαμία, ενώ τη μεγάλη νίκη την πέτυχε ο νεοφώτιστος Λοκρός που απέδρασε από το Μαρούσι νικώντας την τοπική Νίκη με 86-89, με τον Γιώργο Ρουμελιώτη να κάνει τη διαφορά μαζί με τους συνήθεις υπόπτους Ανέστη και Άγγελο Μάτο.

ΚΑΔΜΟΣ – ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ  61-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-21, 31-23, 48-36, 61-54
Διαιτητές:  Αργυρούδης-Τσολάκος
Ε.Σ ΚΑΔΜΟΣ(Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 10, Σιλβέστρου 2, Γκρινιάρης 6, Νικολάου 2, Χαρατσής 12 (1), Τσαπρούνης 4, Γιάννου, Τσιριμώκος 9 (2), Μπένος 6, Σπηλιώπουλος 8 (1).
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ(Βαβούλας): Πολίτης, Σβορώνος 2, Καλαβρός, Γεωργιάδης,Τζίμης 13 (2), Μάκαρης 2, Δαχρετζής 18 (1), Καδηγιαννόπουλος 4, Μυλωνάς 15.

 

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 86-89
ΔΕΚΑΛΠΤΑ: 22-27, 47-48, 67-70, 86-89
Διαιτητές: Νάστος, Κουτσοδήμος
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. (Χρυσόγελος): Μπατής, Μαραγκίδης, Κοροπούλης 18 (1), Οικονόμου 16, Κοντογιάννης 19 (1), Σιμιτζής 10 (1), Τσέκενης Γ. 2, Χαραλάμπης, Σκούταρης 8 (2), Τσέκενης Α., Ευαγγελούλης, Αγγέλης 13 (2).
ΛΟΚΡΟΣ  ΑΤΑΛ. (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 4 (1), Ρουμελιώτης 24 (3), Κοσμετάτος 2, Ντέντα 8, Νικολάου, Παπαηλιού 2, Μπολμάτης 2, Μάτος Αν. 27 (1), Μάτος Α. 16 (4), Θώδος, Σμάγκιν 4.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  67-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 34-30, 55-48, 67-56
Διαιτητές:  Τσακαλογιάννης-Λαμπίρης
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 3, Φραγκιαδάκης, Σέττος 10 (1), Αργύρης, Στογίλκοβιτς 3 (1), Παναγιωτίδης 9 (1), Φύκας Π. 3 (1), Σοφογιάννης Μ. 5 (1), Ζαχαράκης 18 (5), Τσαπούρνας, Παπαργυρόπουλος 9.
ΑΡΗΣ (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 1, Σκιαθιτης 2, Θαλασιννός, Αγγελίδης 2, Γαλίτης 2, Κόλλιας 10, Στέφος 18, Δρίβας, Αντωνούσος 5 (1), Καρυπίδης 13 (1).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

Νίκη Αμαρουσίου – Λοκρός Αταλάντης  86-89
Πεντέλη – Σαντορίνη  94-75
Κάδμος – Πανναξιακός  61-54
Προμηθέας Χαλανδρίου – ΟΦΗ  58-87
Εσπερος Λαμίας – Αρης Νικαίας  67-56
Ιπποκράτης Κω – Διαγόρας Δρυοπιδέων  67-64
Ρεπό:Πόλις Καλλιθέας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/11)

Λοκρός Αταλάντης – Πεντέλη
Σαντορίνη – Κάδμος
Πανναξιακος – Προμηθέας Χαλανδρίου
ΟΦΗ – Εσπερος Λαμίας
Αρης Νικαίας – Πόλις Καλλιθέας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Νίκη Αμαρουσίου
Ρεπό:  Ιπποκράτης Κω

Περισσότερα σε λίγο…

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.