Σε πλήρη δράση το τουρνουά μπάσκετ του Αυλωναρίου

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ

Το τουρνουά μπάσκετ που διοργανώνει εδώ και χρόνια ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέων Αυλωναρίου έχει γίνει θεσμός, με το παρών να δίνουν μεταξύ άλλων παίκτες Εθνικών κατηγοριών, ακόμα και της Α1!

Το φετινό τουρνουά είναι άκρως ανταγωνιστικό με τις ομάδες πλέον να βρίσκονται στις τελευταίες αγωνιστικές της πρώτης φάσης διεκδικώντας την πρόκρισή τους αρχικά στα προημιτελικά.

Πάμε να κάνουμε ένα φλας-μπακ στα μέχρι τώρα ματς με αναλυτικά στοιχεία από όλα τα παιχνίδια και από αύριο θα υπάρχει καθημερινή ενημέρωση με τα παιχνίδια που ακολουθούν, καθώς τώρα είναι η ώρα που το τουρνουά αυλ1παρουσιάζει αυξημένο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΚΕΣΕΔΕΣ-BACK TO BACK 55-69

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαμασούκα Χρ., Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 27-31, 38-53, 55-69.

ΚΕΣΕΔΕΣ (Ρέτσας): Παπανικολάου Γεώργ. (3π., 1τρ.), Πάτσαλης Δημ. (8π., 1τρ.), Βογιατζής Παντ. (2π.), Γλάρος Δημ. (9π., 1τρ.), Σαμαράς Αναστ. (2π.), Μπάνος Νικ. (8π., 2τρ.), Νικολάου Αθαν. (8π., 2τρ.), Πάτσαλης Αθαν., Μεϊντάνης Κωνστ. (15π.)

BACK TO BACK (Κόκκορης Γεώργ.): Βασιλείου Δημ. (2π.), Λυμπέρης Δημ. (5π., 1τρ.), Γκρινιάρης Ιωάννης (20π., 2τρ.), Ιωάννου Δημ. (3π.), Κόκκορης Γεώργ. (3π., 1τρ.), Μπουλής Αχιλλέας (4π.), Παπαδόπουλος Ιωάνν. (10π.), Σιλβέστρου Αλεξ. (15π., 1τρ.), Ταρλας Κωνστ. (7π., 1τρ.).

 

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ 51-92

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάλφα Μαρ., Βαρσαμάς Παν.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-24, 22-40, 37-72, 51-92

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Δημάς Νικ.): Δημάς Χαρ., Μπαμπαλής Αναστ., Ψαριανός Αναστ. (8π.), Δημάς Νικολ., Τζάνος Γεώργ., Τζάνος Μάριος (2π.), Δημάς Νίκος (11π.), Αποστολίδης Κωνστ. (10π., 2τρ.), Ψαριανός Παντ. (16π., 1τρ.), Μιχόπουλος Γεώργ. (2π.), Κυριανάκης Αθαν. (2π.)

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ (Σάκης Γεώργ.): Τσιαχτάνης Χρ. (6π.), Θωμάς Γεώργ. (16π., 2τρ.), Στόικος Ιωάννης (7π.), Στεφάνου Αλέξ. (22π., 3τρ.), Γεωργοπαπαδάκος Διον. (2π.), Λέρτας Γεωργ. (2π.), Δημητρός Νικ. (5π., 1τρ.), Ψαριανός Κωνστ. (18π.), Σπανός Νικ. (9π., 1τρ.), Χριστόπουλος Ανδρέας (5π., 1τρ.)

 

BACK TO BACK-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 47-40

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαμασούκα Χρ., Παστήρας Ν.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 29-18, 41-29, 47-40.

BACK TO BACK (Κόκκορης Γεώργ.): Γυφτονικολός Γεώργ., Αχματιώτης Τάκης (6π., 1τρ.), Σιλβέστρου Αλεξ. (3π., 1τρ.), Γκρινιάρης Ιωάννης (13π., 2τρ.), Ιωάννου Δημ. (4π.), Κόκκορης Γεώργ. (2π.), Μπουλής Αχιλλέας (5π., 1τρ.), Ταρλας Κωνστ. (2π.), Παπαδόπουλος Ιωάνν. (4π.), Βασιλείου Δημ. (6π.), Λυμπέρης Δημ. (2π.)

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Δημάς Νικ.): Δημάς Χαρ., Μπαμπαλής Αναστ., Ψαριανός Αναστ. (11π., 1τρ.), Δημάς Νικολ., Τζάνος Γεώργ. (8π.), Τζάνος Μάριος, Δημάς Νίκος (5π., 1τρ.), Αποστολίδης Κωνστ. (12π., 1τρ.), Ψαριανός Παντ. (4π.), Μιχόπουλος Γεώργ., Κυριανάκης Αθαν. (2π.)

 

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ-ΚΕΣΕΔΕΣ 67-41

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παντελίδης Κυρ., Κάλφα Μαρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-5, 36-20, 51-28, 67-41

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ (Γεωργοπαπαδάκος Διον.): Τσιαχτάνης Χρ. (2π.), Θωμάς Γεώργ. (14π.), Στόικος Ιωάννης (2π.), Στεφάνου Αλέξ. (16π., 2τρ.), Γεωργοπαπαδάκος Διον., Λέρτας Γεωργ. (6π.), Ψαριανός Κωνστ. (13π.), Σπανός Νικ. (5π., 1τρ.), Χριστόπουλος Ανδρέας (9π., 1τρ.)

ΚΕΣΕΔΕΣ (Ρέτσας Απόστ.): Παπανικολάου Γεώργ., Πάτσαλης Δημ. (11π., 3τρ.), Βογιατζής Παντ. (7π.), Γλάρος Δημ. (8π.), Σαμαράς Αναστ. (4π.), Μπάνος Νικ., Νικολάου Αθαν. (5π.), Μεϊντάνης Κωνστ. (6π.)

 

 

ΒΟΜΙΛΟΣ

B.B.C.-EUROSTEPS 46-45

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασλατζίδης Ι., Μαμασούκα Χρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-8, 26-19, 42-31, 46-45.

B.B.C. (Γούναρης Σταμ.): Σαμαράς Ιωάννης (2π.), Κότσαρης Γεώργ. (10π., 2τρ.), Γκαρούτσος Παναγ., Αϊδίνης Ευάγγ. (2π.), Σούτης Αλεξ. (4π.), Κεράτσας Σταμ. (2π.), Μαρούλης Κωνστ. (2π.), Μαρούλης Σπυρ. (15π., 2τρ.), Γούναρης Σταμ. (4π.), Μάγκος Γεώργ., Καράπας Νικολ. (5π., 1τρ.)

EUROSTEPS (Πολύχρονος Βασ.): Λέκκας Γεώργ., Πατέλης Ευάγγ. (2π.), Πολύχρονος Άρης (3π., 1τρ.), Ιωάννου Στράτος (12π., 1τρ.), Πολύχρονος Γεώργ., Καρατζάς Γεώργ. (8π., 2τρ.), Γούνιας Στέφανος, Γκαρούτσος Σταύρος, Ιωάννου Φίλιππος (9π., 1τρ.), Μάμμας Βασιλ. (5π., 1τρ.), Παναγιώτου Βλάσης (3π., 1τρ.), Αποστόλου Βασίλ. (3π., 1τρ.).

 

ALL STARS-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 54-51

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασλατζίδης Ι., Χατζής Αθ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-10, 35-25, 41-38, 54-51.

ALL STARS (Τσώνης Αν.): Αγγελής Άλκης (13π., 3τρ.), Αθανασόπουλος Βασίλ., Σιδερίδης Ανδρέας (5π., 1τρ.), Τσιρόπουλος Χρήστος (8π., 2τρ.), Γανωτής Σταύρος, Αγγελέτος Αλέξ-Νικ. (8π.), Τριανταφύλλου Δημ. (12π.), Κανάκης Κωνστ. (8π.), Τσώνης Αλέξ.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γεωργιάδης Χρ.): Ρίπης Ιωάνν. (4π.), Βογιατζής Ιωάνν. (1π.), Γλυκός Αντ., Τσαπέρος Βασ., Παππάς Κωστ., Μάστορης Θεμ. (11π., 1τρ.), Κεσκινίδης Φίλ. (13π.), Παππάς Ηλίας, Παπακωνσταντίνου Μάρκος (10π.), Μερτζανίδης Κωνστ., Κεσκινίδης Χρήστος (8π.), Ρέτσας Αποστ. (4π.).

 

ΑΥΛΩΝΑΡΙ-EUROSTEPS 85-43

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παντελίδης Κυρ., Κάλφα Μαρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-9, 41-15, 71-26, 85-43.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γεωργιάδης Χρ.): Μυλωνάς Αλέξ. (4π.), Χροναίος Ιωάνν. (9π., 1τρ.), Γλυκός Αντ., Τσαπέρος Βασ. (8π.), Χροναίος Παύλος (11π., 1τρ.), Μάστορης Θεμ., Κεσκινίδης Φίλ. (13π.), Παππάς Ηλίας (4π.), Παπακωνσταντίνου Μάρκος (8π., 2τρ.), Μερτζανίδης Κωνστ. (2π.), Κεσκινίδης Χρήστος (16π.), Παππάς Κωστ. (10π.)

EUROSTEPS (Πολύχρονος Βασ.): Λέκκας Γεώργ. (4π.), Πατέλης Ευάγγ., Ιωάννου Στράτος (13π., 1τρ.), Πολύχρονος Γεώργ. (2π.), Καρατζάς Γεώργ. (2π.), Γούνιας Στέφανος, Γκαρούτσος Σταύρος (4π.), Ιωάννου Φίλιππος (11π., 1τρ.), Μάμμας Βασιλ. (2π.), Παναγιώτου Βλάσης (5π., 1τρ.), Αποστόλου Βασίλ.

 

 

ALL STARS-B.B.C. 80-45

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαμασούκα Χρ., Παστήρας Ν.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-7, 38-17, 55-34, 80-45.

ALL STARS (Τσώνης Ανέστης): Αγγελής Άλκης (10π., 2τρ.), Κωνσταντόπουλος Τίμος (6π.), Αθανασόπουλος Βασίλ., Σιδερίδης Ανδρέας (3π., 1τρ.), Μακρυγιάννης Δημ. (8π.), Τσιρόπουλος Χρήστος (4π.), Γανωτής Σταύρος (2π.), Αγγελέτος Αλέξ-Νικ. (10π., 1τρ.), Τριανταφύλλου Δημ. (25π., 1τρ.), Κανάκης Κωνστ. (9π., 1τρ.), Τσώνης Αλέξ. (3π., 1τρ.)

B.B.C. (Γκιζελής Αντώνης): Σαμαράς Ιωάννης, Κότσαρης Γεώργ. (14π., 2τρ.), Γκαρούτσος Παναγ. (5π, 1τρ.), Αϊδίνης Ευάγγ. (2π.), Σούτης Αλεξ., Μαρούλης Κωνστ., Κεράτσας Σταμ., Αθανασίου Ιωάνν. (14π., 1τρ.), Μαρούλης Σπυρ. (4π.), Γούναρης Σταμ. (4π.), Μάγκος Γεώργ. (2π.), Καράπας Νικολ.

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ-ΔΑΦΝΗ 73-42

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασλατζίδης Ι., Χατζής Αθ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 28-18, 47-36, 73-42.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (Τσαλκιτζής Ν.): Τσαλκιτζής Αριστ. (23π. 1τρ.), Καγιάφης Στράτος (8π., 2τρ.), Μπάνος Ιωάννης, Τσουμάνης Ιωάννης (4π.), Παπανικολάου Κωνστ. (7π., 2τρ.), Νικολάου Χρήστος (18π.), Σκληρας Σπυρ. (2π.), Τατσόπουλος Γρηγόρης (4π.), Σκούρος Δημήτρης. (7π.).

ΔΑΦΝΗ (Ρήγας Ι.): Λαθουράς Νικολ. (9π., 3τρ.), Μυτάφης Γιώργος (8π.), Μυτάφης Χαράλ. (15π.), Πάτζαλης Δημήτρ. (4π., 1τρ.), Μούντριχας Σταύρος, Αμπελιώτης Αναστ., Κούκης Παναγ. Νικολάου Γεώργ. (4π.), Νικολάου Αργύρης (2π.), Πούρης Ιωάννης, Τσάγκος Διονύσης, Κούκια Ιωάννης.

 

ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ-ZAMFO 67-54

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάλφα Μαρ., Βαρσαμάς Παν.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-13, 32-23, 55-40, 67-54.

ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ (Κατράνας Παναγ.): Γλυκός Νικ. (5π., 1τρ.), Σταύρου Ιωανν. (8π., 1τρ.), Εμμανωλίδης Αλ., Θεοδώρου Αλέξ. (4π., 1τρ.), Κατράνας Παναγ. (15π., 3τρ.), Μπασινάς Χρ. (8π.), Μητσιμπόνας Ελευθ. (12π., 2τρ.), Σιδεράκης Βασ. (4π.), Μπασινάς Πέτρος (11π., 3τρ.)

ZAMFO (Ζουρνά Ράνια): Κοκκάλας Γεώργ. (8π.), Νασάκης Ευθύμης (24π., 1τρ.), Μουτούπας Νικ., Κουτσογιάννης Κ. (14π., 1τρ.), Μπέλλος Χαράλ. (4π.), Νασάκης Στέλιος (4π.)

 

ΔΑΦΝΗ-ZAMFO 58-73

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παντελίδης Κυρ., Κάλφα Μαρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 27-29, 43-53, 58-73.

ΔΑΦΝΗ (Ρήγας Ιωάννης): Μυτάφης Γιώργος (17π.), Κούκης Παναγ. (2π.), Καράπας Μιχ. (3π.), Λαθουράς Νικολ. (5π., 1τρ.), Τσάγκας Διονύσης (3π.), Μυτάφης Χαράλ. (16π.), Νικολάου Αργύρης (3π., 1τρ.), Νικολάου Γεώργ. (9π., 2τρ.)

ZAMFO (Ζουρνά Ράνια): Γκίκας Δημ., Κουτσογιάννης Κωνστ. (15π., 2τρ.), Τσούρτος Παναγ. (6π.), Κοκκάλας Γεώργ. (15π., 1τρ.), Μουτούπας Νικ. (2π.), Μπέλλος Χαράλ. (7π., 1τρ.), Νασάκης Στέλιος (2π.), Νασάκης Ευθύμης (26π.)

 

ΔΑΦΝΗ-ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ 0-20

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παντελίδης Κυρ., Κάλφα Μαρ.

ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ (Κατράνας Παναγ.): Γλυκός Νικ., Σταύρου Ιωανν., Εμμανωλίδης Αλ., Θεοδώρου Αλέξ., Κατράνας Παναγ., Μπασινάς Χρ., Σιδεράκης Βασ., Μπασινάς Πέτρος.

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ 4 2 (2-0) 159-92 (+67)
2. BACK TO BACK 4 2 (2-0) 116-95 (+21)
3. ΚΕΣΕΔΕΣ 2 2 (0-2) 96-136 (-40)
4. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 2 2 (0-2) 91-139 (-48)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ALL STARS 4 2 (2-0) 134-96 (+38)
2. ΑΥΛΩΝΑΡΙ 3 2 (1-1) 136-97 (+39)
3. BBC 3 2 (1-1) 91-125 (-34)
4. EUROSTEPS 2 2 (0-2) 88-131 (-43)
 
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ 4 2 (2-0) 87-54 (+33)
2. ΖΑΜΦΟ 3 2 (1-1) 127-125 (+2)
3. ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 2 1 (1-0) 73-42 (+31)
4. ΔΑΦΝΗ 2 * 3 (0-3) 100-166 (-66)
* ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ.
 

 

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ – ΑΓΩΝΕΣ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Τρίτη 02/08/16 19:30 1ος Γ’ ΟΜΙΛΟΥ – 3ος Χ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π1)
21:30 1ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ – 3ος Ψ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π2)
Τετάρτη 03/08/16 19:30 1ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ (Π3)
21:30 2ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Γ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π4)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Παρασκευή 05/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π3 (Η1)
Σάββατο 06/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π2 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π4 (Η2)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Δευτέρα 08/08/16 19:30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η2
21:30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣΝΙΚΗΤΗΣ Η1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Η2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.