Category: ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ: Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ 75-47

μπαλες μπασκετ

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ 75-47

Ρεσιτάλ έξω από τη γραμμή του τριπόντου για τους γηπεδούχους που με συνολικά 9 εύστοχα, πήραν διαφορά ασφαλείας στο β” ημίχρονο, επικρατώντας για το εφηβικό πρωτάθλημα της μαχητικής Καρύστου με 75-47.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Λ.-Σοφόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 15-13, 26-9, 16-10.

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ (Σέττος): Καραλής 3 (1), Μαντζουρανάκης, Τσεράγκα 18 (2), Τσεκούρας 3 (1), Ιωάννου, Καμπούρης 5 (1), Μαργωμένος 4, Αμπελιώτης 13 (1), Μούντριχας 29 (3).

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Μπούχερτ):  Ψαρρής, Δρόσος, Καρύκας Γ. 10, Πορτολομαίος 15 (2), Μαντζώρος, Καρύκας Κ. 2, Σέρελης, Πορφυριάδης 17 (1), Σταμπέλος 1, Σούρας, Νόβας 4, Θωμάς.

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-51

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ ΣΗΜΑ

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-51

Με νίκη συνέχισε το Ληλάντιο στο εφηβικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας το μεσημέρι της Τετάρτης στο ΔΑΚ Χαλκίδας, την ΑΓΕΧ με 57-51, μετά από συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η ΑΓΕΧ ήταν μπροστά στο ημίχρονο έχοντας για κορυφαίο τον Ρέμπελο, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις περισσότερες λύσεις από τον πάγκο και με πρώτους σκόρερ τους Κοντογιάννη-Σφύρλα πήραν τη νίκη με 57-51. Read more »

Τα αποτελέσματα σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (17-18/10)

αυυ 27

Ολοκληρώθηκαν και αυτό το Σαββατοκύριακο όλα τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η ΕΣΚΑΣΕ, με τα αποτελέσματα συνοπτικά να είναι τα εξής (για όλους τους αγώνες, υπάρχει επιμέρους ανάλυση στην ιστοσελίδα μας):

ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015

Α” ΕΣΚΑΣΕ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΛΟΚΡΟΣ 53-69

ΙΤΕΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 67-45

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΣΥΛΛΑΣ 82-53

ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 90-88

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ 70-68

ΑΥΛΙΔΑ-ΕΡΕΤΡΙΑ 77-63 Read more »

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 35-61

ΠΟΛΙΤΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 35-61

Στο ντέρμπυ των νεοσύστατων σωματείων, ο Αίαντας Αυλίδας ήταν σαφώς καλύτερος επικρατώντας μέσα στο Σχηματάρι με 35-61.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά και με το 2-21 από την α” περίοδο έβαλαν τις βάσεις για την εκτός έδρας  επιτυχία.

Πολύ καλή εμφάνιση επιθετικά για τους νικητές, από τους Πολίτη (φωτο), Τζάγκρα, Χατζηστάμου.

Διαιτητές: Χαϊνά-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 2-21, 17-11, 9-16, 7-13.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χατζής): Μεθενίτης 2, Μαρίνος 5, Βλαχάκης 15, Αντωνάκος 4, Μαρίνος 4, Κουπές 4, Μαγκούφης, Κρητικός Ι, Κρητικός Α., Πολυχρονόπουλος, Μπαρούτας.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης 17, Τζάγκρα 17, Χατζηστάμου 13, Λειβιδιώτης 6, Χαϊντούτης 2, Παρασκευόπουλος 6, Μπακατσέλος, Δράμης, Σιάτος, Μαρίνης, Παππάς.

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ: ΣΤΥΡΑ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 77-42

ΜΠΑΛΑ

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

ΣΤΥΡΑ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 77-42

Στο β” ημίχρονο άνοιξε η διαφορά για τα Στύρα, που επικράτησαν του Αία Αλιβερίου με 77-42, μετά από καλή εμφάνιση με κορυφαίους το δίδυμο Γκεμίση και Ησαϊα που πέτυχαν μαζί 53 πόντους.

Διαιτητές: Χατζής

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 16-18, 22-9, 23-5.

ΣΤΥΡΑ (Χουλιαράς): Γκεμίσης 24 (2), Ισαϊας 29, Αλιάϊ 4, Πηλιχός 4, Σακκάς 2, Μπαλτάς 3, Αδάμ 5, Νόβας 6.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος):Ιωάννου Ε. 13 (1), Γεωργούσης 2, Ιωάννου Φιλ. 10, Αποστόλου Β. 10 (2), Μπραχιμάϊ 2, Πολύχρονος 5, Δεμερούτης, Καρυστινός, Αποστόλου Β., Σέγγος, Λέκκας.

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 32-59

απολλων χαλκιδας

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 32-59

Μετά την πρώτη περίοδο, ο Απόλλων Χαλκίδας επέβαλε τον ρυθμό του, πέρασε μπροστά στο σκορ και ανεβάζοντας σταδιακά τη διαφορά, έφτασε δίκαια στο τελικό 32-59.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Πετσεπές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-9, 6-17, 11-17, 4-16.

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ (Βελισσαράκος): Γαλάνης 12, Σπύρου, Κοντογιάννης 4, Μόσχου, Νικολάου, Σφύρλας 6 (1), Ραπάϊ 7, Βελούσης, Κατσανάς, Προβατάς, Πίτσος 3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης):  Γκίκας 3, Ψυχογιός 6, Τζάνος 11, Ιντζίδης 7, Τσώνης 4, Μιχελής 6, Μάρκου 9, Γεωργίου 6, Τσώνης Δ. 2, Μισοκέφαλος, Ζόμπολας 3.

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΥΛΙΔΑ 97-41

ΑΥΛΙΔΑ ΕΦΗΒΙΚΟ 2015-16

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΥΛΙΔΑ 97-41

Πολύ καλή εμφάνιση από τον Άρη και νίκη με 97-41 απέναντι στην Αυλίδα για το εφηβικό πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους να έχουν 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ η Αυλίδα είχε για πρώτο σκόρερ τον Φραγκούλη με 20 (4) πόντους.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 21-10, 31-9, 25-10.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός-Κουτσοβασίλης): Καραλόπουλος 6, Βράκας 2, Βλάχος 13 (1), Ματσαγκούρας 19, Λυμπερίου 7, Αστέρης, Τόμπρος 2, Μπεκρής 5, Σκουρτανιώτης 3, Ζυγογιάννης-Μπλιώνας 11, Χάλιος 13, Σταμάτης 16.

ΑΥΛΙΔΑ (Φραγκούλης):Γιαννής 2, Αντωνίου, Λίγκρος 4 (1), Κοντές 6, Κελεπούρης 5, Τόλιας, Γιαννάκης 4, Λιάκος, Φραγκούλης 20 (4), Σταμέλος.

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ: ΙΤΕΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 90-26

ιτεα εφ η παιδες

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ

ΙΤΕΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 90-26

Εύκολη νίκη για την Ιτέα που επικράτησε του νεοσύστατου Άρη Αμφίκλειας με 90-26 για το εφηβικό πρωτάθλημα. Οι δύο προπονητές μοίρασαν το χρόνο συμμετοχής των παικτών τους, δίνοντας σε όλους ευκαιρίες.

Διαιτητές: Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-6, 23-9, 21-7, 25-4.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παπαδρόσος 6, Κουτρόγιαννος 3, Παγώνης 9, Πάσαλιμανιώτης 12, Οικονόμου 10, Μπαρτσώτας 5, Βλαχογιάννης 11 (1), Πετράκος 6, Σκούρας 10, Παύλος, Στοφόρος 16.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Λέκκας, Καυκιάς, Παναγιωτόπουλος, Μιχελής 14, Παναγιώτου, Χούμπα 2, Ματσούκας 3 (1), Φίλιντας, Θάνος, Γκουλέ, Κεχράς, Ζανιάς 7.

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 53-61

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΗΜΑ

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 53-61

Νίκη και στο εφηβικό πρωτάθλημα για τον Αλέξανδρο Αρτάκης, που επικράτησε το βράδυ της Τετάρτης εκτός έδρας του Απόλλων Χαλκίδας με 53-61.

Το ματς ήταν συναρπαστικό και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους νικητές να στηρίζονται επιθετικά στον Δαύρη που πέτυχε 27 πόντους.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Σοφόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 11-14, 10-15, 16-16.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Γκίκας, Ψυχογιός 3, Τζάνος 23 (3), Ιντζίδης 7 (1), Γεωργίου 9 (3), Τσώνης Ι., Μάρκου 5, Μιχελής 4, Ζόμπολας 2, Μισοκέφαλος, Καλιώτης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 8, Καρατζάς, Κατόλης 4 (1), Παστήρας 11 (1), Βοσνιάδης 2, Αλεξίου, Χατζηαντωνίου, Τσιλινίκος 3, Βήττας, Σταύρου, Βράκας 6, Δαύρης 27.

Τα αποτελέσματα σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (10-11/10)

ΜΠΑΛΑ

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ το σαββατοκύριακο 10-11/10 έχουν ως εξής ( αναλυτικά στοιχεία όλων των αγώνων σε άλλες αναρτήσεις της ιστοσελίδας μας):

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015

Α” ΕΣΚΑΣΕ 

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΙΤΕΑ 65-58

ΛΟΚΡΟΣ-ΑΥΛΙΔΑ  67-62

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 79-75

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ  56-68

ΣΥΛΛΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  76-79

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 41-46

 

ΠΑΙΔΩΝ Ζ” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 70-55 Read more »

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 120-42

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΣΗΜΑ

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 120-42

Εύκολη νίκη για τον Απόλλων Λιβαδειάς στο εφηβικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον νεοσύστατο Άρη Αμφίκλειας με 120-42, που από μόνη της η συμμετοχή σε όλες τις διοργανώσεις της ΕΣΚΑΣΕ, συνιστά επιτυχία.

Διαιτητές: Γερονικολός-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 31-8, 30-10, 33-11.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Παπαγεωργίου 8, Κοτσαδάμ 5 (1) , Ζαμπάς 8, Παπακωνσταντίνου 23, Τόλιας  4, Ντίκο 18 (1), Μαυραγάνης 10, Ηλιάδης 4, Τσεμπερλίδης 2, Δεδούσης 11 , Χοτζαλάρι 16, Κωνσταντίνου 3.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Καυκιάς 1, Ζανιάς Ευστ. 4, Παναγιωτόπουλος, Μιχέλης 21, Παπαναγιώτου, Χούμπα 9 (1), Λέκκα, Ματσούκας 3 (1), Φιλίντας 2, Γκουλέ 2, Ζανιάς Ευθ.

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 41-53

αιας ζντοο

ΕΦΗΒΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 41-53

 

Εκτός έδρας νίκη για τον Αία Αλιβερίου, που επικράτησε μέσα στην Κάρυστο της τοπικής ομάδας με 41-53, με τους παίκτες του Σαλταρίκου, να αφιερώνουν την επιτυχία τους στον άτυχο συμπαίκτη τους Βλάση Παναγιώτου, που στο πρώτο παιχνίδι της ομάδας τραυματίστηκε σοβαρά και την Τρίτη θα μπει για χειρουργική επέμβαση στο πόδι.

Διαιτητές: Τσάλλας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 2-16, 17-10, 14-16, 8-11.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Μπούχερτ): Βουμβάκης, Ζωγράφος Κ. 10 (1), Καρύκας Γ., Πορτολομαίος 11, Καρύκας Κ., Δρόσος 2, Σέρελης 1, Πορφυριάδης 16, Σταμπέλος, Ζούρας, Θωμάς, Σαρρής.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος):  Λέκκας 6 (2), Καρυστινός, Μπραχιμάϊ, Ιωάννου 28 (2), Ευφροσύνης, Πολύχρονος 6 (1), Γεωργούσης 2, Γούνιας, Ιωάννου Φ. 2, Στρουμπούλης, Πολύχρονος Γ., Αποστόλου 9.

 

 

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΥΛΙΔΑ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 60-99

μουλας

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΥΛΙΔΑ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 60-99

Με σούπερ τον Μουλά που πέτυχε 59 (!) πόντους, το Σχηματάρι επικράτησε μέσα στην Αυλίδα με 60-99, σε ένα πολύ ωραίο ματς, παρά τη μεγάλη διαφορά στο σκορ.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Αναστασίου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-25, 24-20, 23-24, 9-30.

ΑΥΛΙΔΑ (Φραγκούλης): Σάμιος 9 (1), Λίγκρος, Σταμέλος 7 (2), Κοντές 13 (1), Τόλιας, Γιαννάκης 6, Φραγκούλης 10, Κελεπούρης 8, Αντωνίου 7 (1).

ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ (Τσαούσης):  Χρήστου 2, Γιαννάκης, Τζόλος, Ζορμπάνος 11, Σαράφογλου, Βεζυργιάννης 13, Τζελάς 14, Μουλάς 59 (1).

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ: ΜΕΔΕΩΝ-ΙΤΕΑ 36-69

ιτεα εφ η παιδες

ΕΦΗΒΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΔΕΩΝ-ΙΤΕΑ 36-69

Καταιγιστική έξω από τη γραμμή του τριπόντου η ομάδα του Χρ.Μωραϊτη πετυχαίνοντας συνολικά 16 (!), πέρασε με άνεση από το κλειστό του Διστόμου, επικρατώντας εύκολα του Μεδεώνα με 36-69.

Διαιτητές: Γερονικολός-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-21, 10-14, 5-23, 15-11

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Λευκαρίδης, Βέργος, Τριανταφυλλίδης 4, Βέργος Ν. 4, Ευθυμίου, Παππάς 15 (1), Σαλιπάς, Κόλλιας 5, Ανδρέου 8.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παπαδρόσος 3 (1), Κουτρόγιαννος 16 (5), Πασαλιμανιώτης 4, Οικονόμου 4, Μπαρτσώτας 5 (1), Βλαχογιάννης 6 (2), Πετράκος 7 (1), Κοντογιάννης, Παύλος 2, Στοφόρος 11 (3), Σκούρας 11 (3).

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 34-46

ΤΖΑΓΚΡΑ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΕΦΗΒΩΝ Γ” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 34-46

Κυρίαρχες οι άμυνες στο σημερινό ματς, με τον Άρη να διατηρεί πάντως μια σταθερή διαφορά που πήρε από την πρώτη περίοδο (2-17), κερδίζοντας τον Αίαντα Αυλίδας με 34-46.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Αναστασίου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 2-17, 12-7, 6-15, 14-7.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης 10, Λειβιδιώτης 4, Χατζηστάμου 8, Τζάγκρα 12, Παρασκευόπουλος, Δράμης, Τσιάτος.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Κίσσας 3, Ματσαγγούρας 10, Βλάχος 12, Καραδόπουλος 2, Αστέρης 2, Μπεκρής 2, Τούπρος 5, Ζυγογιάννης 6, Χάλιος 4, Γδοντάκης, Βρακάς, Γιαννάκης.

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 27-73

ΜΠΑΛΑ

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 27-73

Με το δεξί ξεκίνησε η εφηβική ομάδα της Παναγίτσας το φετινό πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας χθες στο κλειστό ¨Μελίνα Μερκούρη¨ την Ακαδημία Χαλκίδας ΜΕ 27-73, της οποίας πάντως όλη η εφηβική ομάδα αποτελείτε από παίκτες του παιδικού.

Διαιτητές: Κάλφα  – Αναστασίου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-18, 6-21, 9-15, 6-18.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ( Γκρινιάρης – Τσιριμώκος): Παπαγιάννης, Μπρατσιάκος, Μπράλλης 5 (1), Χαλιουλας 2, Σταθόπουλος 6 (1), Νικήτας, Γιαπλές 5, Κικίδης Ν, Κικίδης  Κ 2,
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Μιχαήλ 2, Δάσκος 6, Λούκας 8, Μαλακασιώτης 1, Γρίλλιας 20, Τσολακίδης 4, Αγγέλου 3 (1), Καπίρης 9 (1), Διαμαντής 4, Καρυστινός Γ 4, Χοτζάλι 8, Καρυστινός Ε 3.

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (10-12/10)

ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Πρεμιέρα αύριο Σάββατο και στην Α” ΕΣΚΑΣΕ, ενώ συνεχίζονται κανονικά τα πρωταθλήματα παίδων-εφήβων-κορασίδων. Αναλυτικά, οι ορισμοί διαιτητών στα παιχνίδια του τριημέρου:

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015

Α” ΕΣΚΑΣΕ 

17:00 Κλειστό Κανήθου ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΙΤΕΑ (Σπυρόπουλος-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Αταλάντης ΛΟΚΡΟΣ-ΑΥΛΙΔΑ (Ντάνος-Χριστοδούλου)

15:00 Κλειστό Θήβας ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Παντρευτής-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ (Κοτσιμπός-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Αιδηψού ΣΥΛΛΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Μαμασούκα-Βαρσαμάς)

18:00 Κλειστό Αυλίδας ΕΡΕΤΡΙΑ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Παντελίδης-Χουγιάζος) Read more »

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 76-37

πανουσης 1

ΕΦΗΒΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 76-37

Στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος και σε ματς που έγινε το απόγευμα της Δευτέρας στο κλειστό της Αρτάκης, ο Αλέξανδρος επικράτησε μετά από πολύ καλή εμφάνιση της ΑΓΕ Χαλκίδας με 76-37.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή διαφορά στο σκορ και με κορυφαίους τους Δαύρη και Παστήρα πήραν εύκολα τη νίκη απέναντι στην άλλοτε κραταιά ΑΓΕ Χαλκίδας.

Διαιτητές: Παντελίδης Αναστασίου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-12, 22-5, 11-10, 21-10.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 8, Καράβας, Αλεξίου, Παστήρας 24 (2), Βοσνιάδης 2, Μπίντζος, Χατζηαντωνίου, Τσιλινίκος 3, Μπήτας 2, Σταύρου 2, Βρακάς 4, Δαύρης 31.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σπυροπούλου): Παρασκευόπουλος 16 (4), Μακρής, Καλοσάκας-Κρητικός 2, Χουλιάρας 7, Μόκκας 1, Λουκαντζίκος Σ. 2, Κοφινάς 8, Ξύγγης 1, Λουκαντζίκος Ν.

 

Οι διαιτητές της εμβόλιμης αγωνιστικής σε παίδες και εφήβους

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΠΑΛΑ

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τα παιχνίδια παίδων και εφήβων για την εμβόλιμη αγωνιστική στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ που θα διεξαχθούν την προσεχή Τετάρτη και Πέμπτη.

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΟΚΩΒΡΙΟΥ 2015

ΠΑΙΔΩΝ Β” ΟΜΙΛΟΣ

20:30 Κλειστό Κανήθου ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μαμασούκα-Βαρσαμάς)

15:30 ΔΑΚ Χαλκίδας ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Μασλατζίδης Ι.-Σοφόπουλος) Read more »

Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στην ΕΣΚΑΣΕ

eviabasketcovelowwr (1)

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Σαββατοκύριακου για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ με τα ακόλουθα αποτελέσματα ανά κατηγορία (αναλυτικά στοιχεία για το κάθε ματς ξεχωριστά υπάρχουν δημοσιευμένα στην ιστοσελίδα μας):

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6-49

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 15-27 Read more »