Category: ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΩΛΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 56-97

 

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΩΛΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 56-97

Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασαν οι Παίδες του Σύλλα  από τον αξιόμαχο Μώλο.  Παρά τις ελλείψεις παιχτών  (Φιλίππου, Αγαπητός, Σούρας) οι υπόλοιποι παίχτες του Μάκη Φώτου παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ και έχοντας εξαιρετική απόδοση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έφτασαν δίκαια στη νίκη με 56-97, με τον Παπαγεωργίου να σημειώνει 46 πόντους (!). Read more »

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 61-71

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 61-71

Πολύ καλό ματς στη Μαλεσίνα για το παιδικό πρωτάθλημα, με τον Άρη Θηβών καλύτερο στο β’ ημίχρονο να παίρνει τη νίκη με 61-71 απέναντι στην τοπική ομάδα, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Καραδόπουλο με 24 πόντους.

Διαιτητές: Παντρευτής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-13, 30-35, 40-54, 61-71

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Νίκας-Δαδίτσιος): Καραμίντζος, Βίγγος, Καραστάθης 9, Μπέσιος, Ψωρομμύτας 24, Κούτσιας 5, Ταμπούρης 5, Μαρτίνου 7, Ρομπόκας 4, Περλεπές, Χαρχαντής, Δήμου 8.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Κουτσοβασίλης-Τζαβίδας): Μπεκρής, Βράκας 13, Τζαβίδας 1, Καραδόπουλος 24, Παπαϊωάννου 4, Τζαβίδας Μ., Αστέρης, Πέττας 2, Γιαννάκης 8, Φασουλόπουλος, Χάλιος 17, Γδοντάκης 2.

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 62-84

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 62-84

Η πρώτη νίκη για τον Άρη Αμφίκλειας στο παιδικό πρωτάθλημα είναι γεγονός, με τους μικρούς του Παπαδάκη να επικρατούν με το ευρύ 62-84 στις Λιβανάτες επί του Κύνου.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.Σοφόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ9-22, 18-24, 15-21, 20-17.

ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ(Σκαλτσάς): Σακαρέλος,Καραϊσκος 25 (2), Σπανός 2, Μαζιώτης Α. 1,Μαζιώτης Δ. 1, Σπανός 2, Παπαστέφανος, Παπαϊωάννου 2, Νίκου 5, Καρακαξής, Μόγιας, Σούλιας 26 (2).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Καυκιάς 6, Ζανιάς 2, Στιβακτής 5 (1),Μιχέλης 17, Παπαϊωάννου 2, Ματσούκας 2, Χούμπα 31, Παπαναγιώτου 5 (1), Γκούλε 8, Κεχράς 4, Σύρος.

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 97-44

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 97-44
Πολύ καλή εμφάνιση από το παιδικό της Παναγίτσας, που επικράτησε του αντίστοιχου του Απόλλων Χαλκίδας με 97-44, με τον μικρό Θοδ.Ντουζίδη στα χνάρια του αδερφού του, να πετυχαίνει 16 (3) πόντους!
Διαιτητές: Παστήρας – Μασλατζίδης Λ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-7, 32-10, 19-14, 26-13.
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ) : Σπύρου 3 (1), Ντουζίδης 16 (3), Χατζητσωπάνης 8, Μπαρμπούρης 8 (2), Καρυστινός 6, Μιχαήλ 16, Γεωργακόπουλος 9 (3), Παρμενίδης 2, Ματζάκος 12, Μπλέτσας 3, Τόλιος 8 (1), Καμπιώτης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  (Γκλιάτης): Γκίκας 3, Ψυχογιός 7, Καραπάνος, Τσώνης 8, Γιώτης 6 (1), Μιχελής 6, Μάρκου 12, Φλώκος, Τσώνης Δ, Μισοκέφαλος 2, Σταματίου.

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΚΑΡΟΣ-Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 45-44

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 45-44

Νίκη για το παιδικό του Μάκαρου 45-44 επί της Α.Ε. Λιβαδειάς, μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκόρ.

Η Λιβαδειά ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 17-25, εξαιτίας πολλών χαμένων βολών και εύκολων λέϊ-απ του Μάκαρου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Μάκαρος ήταν πιο συγκεντρωμένος και σε συνδυασμό με την είσοδο του δωδεκάχρονου Δρίβα Γ. που με καλή άμυνα και 8 καθοριστικούς πόντους γύρισε το παιχνίδι.

Στο τέλος του 4ου δεκαλέπτου με 6 διαδοχικούς πόντους του Φουσέκη Π. και μια καλή άμυνα στην τελευταία φάση, η ομάδα της Άμφισσας πήρε τη νίκη με 45-44.

Διαιτητές: Παντρευτής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-9, 10-16, 10-8, 18-11.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Οικονόμου Π. 6, Μαρκοδήμος Π. 5, Αναγνώστου Χ., Τσικνής Οδ. 2, Τσάρας Θ., Μαμαρέλης Δ. 2, Βουρνούς Δ., Δρίβας Γ. 8, Τσικνής Θ., Φουσέκης Π. 14, Κρικέλας Γ. 8, Τσέλλος Γ.

Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Λογοθέτης): Φρυγανας Θ., Κοϊτσάνος Π. 8 (1), Κουτσοθόδωρος Δ., Κασσαρας Γ., Παπαγεωργιου Λ., Κολιούσης Ι., Βαγιάκος Ι. 6, Τόλιας Λ. 6(2), Καλαντζής Η. 9, Τολιας Α, Ραφτογιάννης Σ. 6, Τσιφρηκάς Α. 9.

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 38-95

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 38-95

Εύκολο έργο είχε ο Αλέξανδρος Αρτάκης, επικρατώντας το πρωϊ της Κυριακής στο κλειστό Κανήθου του Ληλάντιου με 38-95 για το παιδικό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-28, 15-25, 8-26, 10-16.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Βελισσαράκος:) Βελούσης Α. 2, Τόγιας 6 (2), Γαλάνης, Σκουμπρής 6, Βελούσης Γ. 2, Νικολάου, Σπύρου 4, Κατσανάς 2, Προβατάς 16.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας, 24, Καράβας 4, Αρβανίτης, Κατόλης 9, Καρατζίκης 5, Βοσνιάδης 9, Τσιλινίκος 12, Βήττας 10, Σταύρου 10, Δαύρης 12.

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΕΔΕΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 34-68

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΔΕΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 34-68

Εύκολη νίκη για τον Απόλλων Λιβαδειάς, χωρίς να δυσκολευτεί και αυτό γιατί η διαφορά δυναμικότητας αλλά και ηλικίας μεταξύ των δύο ομάδων, ήταν μεγάλη.

Οι προπονητές και των δύο ομάδων, μοίρασαν το χρόνο συμμετοχής στους παίκτες τους.

Διαιτητές: Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 2-18, 10-22, 9-12, 13-16.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Τράκης, Ευθυμίου 12, Βέργος 5 (1), Μαρκόπουλος, Αμπλιανίτης, Τριανταφυλλίδης, καραγιάννης 2, Λευκαρίδης, Σαλίπας 7 (1), Μαρκόπουλος, Τριανταφύλλου 8.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σκαλτσάς): Κατωπόδης Θ. 4, Κοτσαδάμ 10, Κόλλιας, Παπακωνσταντίνου 2, Ζάμπας 8, Ντίγκο 4, Καγιάς 2, Παπαγεωργίου 10, Κουκιάσας, Κατωπόδης Δ. 8, Κώτσου 4, Σταμέλος 16.

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 57-62

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 57-62

 

Νικητής στο τοπικό ντέρμπι της Αυλίδας ήταν ο Γυμναστικός και μάλιστα με ανατροπή, κερδίζοντας το απόγευμα της Πέμπτης τον Αίαντα για το παιδικό πρωτάθλημα με 57-62.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 28-19 στο ημίχρονο, έφτασαν μέχρι και το +11, αλλά ο Γυμναστικός ήταν καλύτερος στη συνέχεια, ροκάνισε τη διαφορά και στο τέλος έγινε μεγάλο ντέρμπι. Read more »

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 120-26

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 120-26

Πολύ καλό φέτος το παιδικό του Έσπερου Λαμίας και το επιβεβαίωσε απέναντι και στην Πανευρυτανική, την οποία κέρδισε με 120-26.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-7, 57-10, 89-16, 120-26 Read more »

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 47-43

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 47-43

Ντέρμπι στην Κύμη, με τον Γυμναστικό να παίρνει τη νίκη στις λεπτομέρειες με 47-43, χάρη κυρίως στην πολύ καλή εμφάνιση του Μαργωμένου που πέτυχε 35 πόντους.

Διαιτητές: Μασλατζίδης-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-6, 6-15, 13-8, 14-12.

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ (Σέττος): Καλαμπακτσιώτης 4, Μαργωμένος 35, Ψαριανός Αλ., Ψαριανός Αθ., Ματζουρανάκης 4, Βασιλείου 1, Κάραλης 3, Αγγελόπουλος, Τσοτσορός.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος): Λέκκας 6, Γούνιας 2, Πολύχρονος 12 (1), Καδδίτης 2, Γεωργούσης 10, Ιωάννου 9, Μάλλιος 2, Πολύχρονος, Δεμερούτης, Μπραχιμάϊ, Καρυστινός, Δενδρινός.

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 27-93

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 27-93

Το ροζ φύλλο αγώνος, όπως αναμενόταν, πήρε η Παναγίτσα που επικράτησε του Ληλάντιου με 27-93 στο κλειστό Κανήθου για το παιδικό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Σοφόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-28, 6-25, 6-23, 9-17.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Βελισσαράκος): Βελούσης, Γαλάνης 12, Τόγιας, Σκουμπρής 2, Βελούσης Γ., Καδδίτης 7 (1), Νικολάου 2, Σπύρου 2, Κατσικογιάννης 2, Προβατάς, Κατσανάς.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Βαλαής 3 (1), Ντουζίδης 6, Σπύρου 4, Μπαρμπούρης 6, Καρυστινός 3 (1), Μιχαήλ 14, Γεωργακόπουλος 13 (1), Παρμενίδης 4, Ματζάκος 14, Μπλέτσας 13, Κόνιαλης 2, Κεμπιώτης 11.

 

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 41-45

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 41-45

Ντέρμπι για το εφηβικό πρωτάθλημα, με την ΑΓΕ Χαλκίδας που είχε τον Π.Αργυρίου στον πάγκο της, να επικρατεί με 41-45 του Απόλλων Χαλκίδας, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Ρέμπελο με 15 πόντους.

Διαιτητές: Παντελίδης-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-10, 23-23, 31-36, 41-45.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Γκίκας 2, Ψυχογιός, Τζάνος 17, Ιντζίδης 12, Μάρκου 2, Γεωργίου 4, Ζόμπολας 2, Χαλιώτης 2.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Αργυρίου): Παρασκευόπουλος 11 (3), Μακρής, Ντόβολης, Λουκατζίκος 3 (1), Καλοσάκας-Κρητικός, Ρέμπελος 15 (2), Ξύγκης 4, Κοφινάς 12.

ΠΑΙΔΩΝ Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 50-79

ΠΑΙΔΩΝ Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 50-79

Με κορυφαίο τον Λασπιά που πέτυχε 32 πόντους και συνολικά καλή παρουσία ιδίως στην άμυνα, η Αναγέννηση Λαμίας πέρασε από την Σπερχειάδα κερδίζοντας τον μαχητικό  Άρη με 50-79.

Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος-Σαμαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-17, 28-36, 44-67, 50-79.

ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ (Έλληνας-Γιδαράκος):  Ντάσιος 15, Ζάχος, Έλληνας Θ., Καραματσούκης 10, Δημητρίου 15 (1), Ρέντζης 8, Καρατζούνης, Τσιάγκας, Κολώνιας 2, Έλληνας Στ., Σκαρλάτος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Μπλέτσας 6, Αντωνόπουλος 19 (1), Στασινός 9, Λαδάς Ν., Καλαντζής Δημ. 7, Λασπιάς 32, Παπαλέξης 4, Λαδάς Δημ. 2.

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 27-74

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 27-74

Με πολύ καλή εμφάνιση, οι Ακαδημίες Χαλκίδας ξεπέρασαν το πρωϊ της Κυριακής το εμπόδιο της ΑΓΕ Χαλκίδας, επικρατώντας εύκολα με 27-74.

Διαιτητές: Παντελίδης-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-15, 8-14, 5-23, 8-22.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σπυροπούλου):  Τσεγκλής Δ., Δάσκος, Τσεγκλής Ι. 9, Αρβανίτης, Ανδρεσάκης 2, Τριανταφύλλου 14, Κουφαλέξης, Μυλωνάς, Λουκατζίκος 2.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γυφτονικολός):Παπαγιάννης, Μπρατσιάκος 14 (1), Μπιλάλης 3 (1), Θαλάσσης 6, Κικίδης Ν. 2, Σταθόπουλος 6, Γιαπλές 12, Οικονόμου 10 (1), Νάτσιος 4, Κικίδης Κ.7, Δούκας 5, Μπαρώτας 5.

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 45-61

 

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 45-61

Από την αρχή πήρε το παιδικό του Αστ.Αλιβερίου το πάνω χέρι στον αγώνα με το αντίστοιχο τμήμα της Καρύστου, κατακτώντας την εκτός έδρας νίκη με 45-61, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Χροναίο με 30 πόντους.

Διαιτητές: Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-14, 14-29, 36-47, 45-61.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Μπούχερτ): Καρύκας Γ.28 (1), Ζωγράφος 11, Θωμάς 4, Καβανόζης 2, Εμμανουηλίδης, Δρόσος, Βενετσιάνος, Ματζώρος, Κεφάλας, Καβανόζης, Καρύκας Κ.

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Βογιατζής): Χροναίος 30 (1), Αθανασίου 4, Βογιατζής 6, Μαρκόγλου 2, Μεϊντάνης 17, Νικολάου 2, Δρακούλης, Γλάρος Παν., Γανωτής Βασ., Μενάγιας, Φωτιάς, Μάγκος.

 

Δεν κατέβηκε το Σχηματάρι στο παιδικό

Δεν κατέβηκε το Σχηματάρι στο παιδικό

Ένα παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο σήμερα στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ και αυτό δεν έγινε, καθώς ο Ερμής Σχηματαρίου δεν κατέβηκε στο πλαίσιο του παιδικού πρωταθλήματος στη Θήβα για να αντιμετωπίσει τον Κάδμο, που πήρε τον αγώνα με 20-0 α.α.

Το Σχηματάρι πάντως, ενημέρωσε εγκαίρως την ΕΣΚΑΣΕ, ώστε να μην μπουν στη διαδικασία να πάνε στο γήπεδο οι γηπεδούχοι αλλά και οι διαιτητές.

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΛΟΚΡΟΣ-ΚΥΝΟΣ 125-20

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΛΟΚΡΟΣ-ΚΥΝΟΣ 125-20

Ανώτερος ο Λοκρός επικράτησε του Κύνου με 125-20 για το παιδικό πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους να έχουν ομάδα με αξιώσεις και τον Κύνο να χρησιμοποιεί παίκτες μικρότερης ηλικίας.

Διαιτητές: Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-5, 24-6, 43-3, 24-6.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Κωνσταντίνου 6, Πάσσας 5, Αγγελής 9, Τσιάμης 7 (1), Κουτσιούρης 14, Νικολάου 14 (1), Γεωργίου 18, Γκρέκος Π. 20, Λοϊζος 16, Γριαγγέλου 4, Γκρέκος Α. 12.

ΚΥΝΟΣ (Σκαλτσάς): Σακαρέλος 1, Μαζιώτης 1, Σπανός, Ζέρβας, Παπαστέφανος 2, Καρακάξης, Σούλιας 10 (2), Παπαϊωάννου 5 (1).

ΠΑΙΔΩΝ Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 14-119

ΠΑΙΔΩΝ Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 14-119

Νικητής στη μονομαχία της Λαμίας ο Έσπερος, που επικράτησε του Πρωτέα με 14-119, δείχνοντας πως και φέτος έχει πολύ καλή παιδική ομάδα.

Διαιτητές: Ζάχος-Περράκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  2-30, 2-65, 8-89, 14-119.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μπάκας): Κουρέλης, Λύκος 4, Ράρρας, Σταματόπουλος, Αλμπάνης, Τσέτσος, Αραμπόπουλος, Σκονδρογιάννης 4, Αποστολόπουλος, Νικολόπουλος 2, Κωστάρας, Ευθυμίου 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Κροκίδας 2, Ψυχούλης 24, Κοντοκώστας 13, Μαντζούκας 26, Καραγκούνης 8, Καλλιώρας 2, Κατσιαούνης 2, Μερτζάνης 4, Ζερντίτσκι 12, Σακκάς 15, Ρένιος 4, Γαληρόπουλος 7.

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΥΛΛΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 73-51

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΥΛΛΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 73-51

Το…αίμα του πίσω για την χθεσινή ήττα στο αντρικό πήρε ο Σύλλας, που επικράτησε για το παιδικό πρωτάθλημα του Τελεθριακού με 73-51, με τους παίκτες και των δύο ομάδων να αποδίδουν καλό μπάσκετ.

Διαιτητές: Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: : 20-13, 13-07, 18-11, 22-20.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Μαυρομιχάλης, Παπακοσμάς, Φώτου 10 (1), Μαυροζούμης 5 (1), Παπαγεωργίου 22 (2), Παπασταμάτης 24 (3), Φιλίππου, Παπανικολάου 3 (1), Κατσαντώνης, Αγαπητός 9, Σούρας.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ρουμελιώτης): Περπατάρης, Ηγουμενόπουλος 10, Ρουμελιώτης 16 (1), Θεοδώρου, Τσιτούμης , Λούλης 5, Στραφιώτης 6, Πετής 5, Κουλουριώτης 9 (1), Σταμούλος.

 

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 55-67

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 55-67

Αντιστάθηκε ο Άρης Αμφίκλειας στη Μαλεσίνα για το παιδικό πρωτάθλημα, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν πάντως δίκαια με 55-67, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Ψωρομύττα με 20 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 17-21, 10-15, 13-13.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Καυκιάς, Λέκκα, Στιβαχτής 1, Μιχέλης 19, Φούρλας, Χούμπα 14 (2), Σίδερης, Κουρέπης 3, Φιλίντας, Γκούλε 6 (1), Ματσούκας 7, Κεχράς 5.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Νίκας): Καραμίντζος 3, Βίγγος 4, Καραστάθης, Μπέσιος 1, Ψωρομύττας 20, Περλεπές 8, Ταμπούρης 6, Μαρτίνου 12, Καζάνας, Παϊσιος, Χαρχαντής, Δήμου 13.