Category: ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

μπασκετα

ΠΑΙΔΩΝ Α” ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

Τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι πήρε ο Α.Ο.Κύμης, επικρατώντας του συμπολίτη Γυμναστικού με  54-46 στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος.

Στο ημίχρονο ο Γ.Σ.Κύμης προηγήθηκε με 21-25, αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21-10 στη γ” περίοδο πέρασαν μπροστά και τελικά πήραν τη νίκη με 54-46, με το δίδυμο Ψαριανού Αν. και Μπουζαίου να πετυχαίνει τους 52 από τους 54 πόντους της ομάδας τους! Read more »

ΠΑΙΔΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ ΜΕΔΕΩΝ-Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 34-60

2

ΠΑΙΔΩΝ Δ” ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΔΕΩΝ-Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 34-60

Στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε η Α.Ε.Λιβαδειάς (22-30), αλλά στη συνέχεια ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων, κερδίζοντας μέσα στο Δίστομο τον  Μεδεών με 34-60 στην 1η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:7-18, 15-10, 6-23, 6-9.

Διαιτητές: Γερονικολός

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Θεοδοσίου, Τράκης, Ευθυμίου 21, Κατσαβός, Τριανταφυλλίδης 1, Καραγιάννης 2, Λευκαρίδης, Σαλίπας 6, Βέρβος 4, Μαρκόπουλος.

Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Λογοθέτης): Φρυγανάς 1, Κοϊτσάνος 10, Κουτσοθόδωρος, Παπαγεωργίου, Κάπαρος 1, Τόλιος 13, Βαγιάκος 8, Τσιριγωτάκης 5, Καλαντζής 14, Τσικρικάς 5, Ραυτογιάννης 3.

ΠΑΙΔΩΝ Ε” ΟΜΙΛΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 42-29

μπαλες μπασκετ

ΠΑΙΔΩΝ Ε” ΟΜΙΛΟΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 42-29

Νίκη για την ομάδα του Αγ. Κωνσταντίνου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με τον Πήγασο να επικρατεί του Τελεθριακού με 42-29.

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα σταθερό προβάδισμα σε όλο τον αγώνα, ενώ οι παίδες του Τελεθριακού  είχαν πρόβλημα στην επίθεση όπως φαίνεται και από τους 29 πόντους.

Διαιτητές: Σαμαράς-Περράκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-3, 13-7, 12-12, 13-7.

ΠΗΓΑΣΟΣ (Μπεσίρης): Κοντοβάς 10, Σαλαμούρας, Κοσματόπουλος 16, Μπεσίρης 2, Καδδίρης 4, Βαγιώτης 10, Θυμιανόπουλος, Θωμάς.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ρουμελιώτης Γ.): Τσιτούμης, Ηγουμενόπουλος 4, Σταμούλος, Ρουμελιώτης 15, Θεοδώρου, Κρεμμύδας, Καπόλος, Στραφιώτης, Λούλης 5, Κουλουριώτης 4, Γεροστάθης 1, Περπατάρης.

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ” ΟΜΙΛΟΣ ΛΟΚΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 90-45

λοκρος σημα

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ” ΟΜΙΛΟΣ

ΛΟΚΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 90-45

Με νίκη ξεκίνησε στο παιδικό πρωτάθλημα ο Λοκρός Αταλάντης, κερδίζοντας με νταμπλ-σκορ (90-45) τη Μαλεσίνα, έχοντας για κορυφαίο παίκτη και πρώτο σκόρερ τον Γεωργίου, που σημείωσε 41 πόντους!

Από τους φιλοξενούμενους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Ρομπόκας με 21 πόντους.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:27-8, 24-10, 27-11, 12-16.

Διαιτητές:Κοτσιμπός

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Μάτος): Κωνσταντίνου 10, Πασσάς, Μπούτσικας 3 (1), Τσιάμης 2, Κουτσιούρης 3, Νικολάου 4, Γεωργίου 41, Γκρέκος Π., Γεωργίτσης 8, Λουϊζος 7 (1), Λουκάς 3, Γκρέκος Αθ. 9.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Νίκας-Ψαρρά): Καραμίντζος 2, Μπέσιος, Δάρρας, Καραστάθης, Μπούτσιας, Περλεπές 2, Πίγκος 2, Μαρτίνου 8, Ψωρομμύτας 5, Ρομπόκας 21, Χαρχαντής 2, Δήμου 3.

Τραγέλαφος στην πρεμιέρα της ΕΣΚΑΣΕ! Η απουσία άδειας, έφερε “βροχή” αναβολών

μπάλες μπάσκετ

Σήμερα κανονικά θα ξεκινούσε η νέα χρονιά για το τοπικό πρωτάθλημα μπάσκετ με την πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος, αλλά η απουσία της άδειας διεξαγωγής των αγώνων, οδήγησε τα περισσότερα σωματεία να πάρουν την πρωτοβουλία και να μην αγωνιστούν, παρά το φόβο του μηδενισμού, προστατεύοντας τους αθλητές τους και κατ” επέκταση τις ίδιες τους τις ομάδες, αφού σε κάθε αναπάντεχο ενδεχόμενο, θα είχαν 100% δική τους την ευθύνη.

Η έκδοση της άδειας διεξαγωγής αγώνων, είναι ευθύνη της Περιφέρειας σε συνεργασία στην προκειμένη περίπτωση με την τοπική Ένωση. Read more »

Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου στην ΕΣΚΑΣΕ

ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Πρεμιέρα αύριο στα τοπικά πρωταθλήματα, με την έναρξη του παιδικού πρωταθλήματος καθώς και των κορασίδων.

Αναλυτικά, οι αγώνες του Σαββατοκύριακου και οι διαιτητές που θα σφυρίξουν: Read more »

ΠΑΙΔΙΚΟ: Φιλική νίκη του Αλέξανδρου στη Θήβα

αλε αρης

Η προετοιμασία του Αλέξανδρου Αρτάκης στο παιδικό συνεχίστηκε με ένα δυνατό φιλικό σήμερα Σάββατο στη Θήβα επί του τοπικού  Άρη, που θεωρείτε από τις καλύτερες ομάδες στην κατηγορία.

Η ομάδα του Γ.Πανούση επικράτησε με 55-56 μετά από πολύ καλή εμφάνιση, με τους Δαύρη, Τσιλινικό και Κατόλη να είναι στην πρώτη γραμμή των διακριθέντων. Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Ζ” ΟΜΙΛΟΣ)

κληρωση

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Ζ” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.-ΜΟΥΤΑ

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ Λ.-ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ

Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (ΣΤ” ΟΜΙΛΟΣ)

SAM_6024

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (ΣΤ” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΟΚΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΑΡΗΣ Θ.-ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ

Ρεπό: ΚΥΝΟΣ Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Ε” ΟΜΙΛΟΣ)

κληρωση

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Ε” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΦΑΛΑΡΑ-ΣΥΛΛΑΣ

Ρεπό: ΜΩΛΟΣ Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Δ” ΟΜΙΛΟΣ)

κληρωση εσκασε

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Δ” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΤΕΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΜΕΔΕΩΝ-Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Ρεπό: ΜΑΚΑΡΟΣ Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Γ” ΟΜΙΛΟΣ)

κληρωση

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Γ” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΔΜΟΣ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΙΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΥΛΙΔΑ-ΕΡΕΤΡΙΑ

Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Β” ΟΜΙΛΟΣ)

SAM_6027

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Β” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΚΑΔ.ΧΑΛΚΙΔΑΣ Read more »

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Α” ΟΜΙΛΟΣ)

κληρωση

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (Α” ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

Ρεπό: ΚΑΡΥΣΤΟΣ Read more »