Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ-ΜΩΛΟΣ 61-77

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανατροπή στην τελευταία περίοδο!

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ-ΜΩΛΟΣ 61-77

Η Προοδευτική ξεκίνησε καλύτερα το ματς, προηγήθηκε με 22-9 στην α’ περίοδο αλλά η συνέχεια έδειξε πως ο Μώλος ήταν…πολύ σκληρός για να πεθάνει!

Αρχικά, μπήκε άμεσα και πάλι στη διεκδίκηση της νίκης (36-33 ημίχρονο) και στο τέλος πάτησε τέρμα το γκάζι φτάνοντας σε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη!

Το 49-48 της γ’ περιόδου προδίκαζε ένα μεγάλο ντέρμπι μέχρι τέλους, αλλά η ομάδα του Σεβαστόπουλου είχε διαφορετική άποψη.

Με επιμέρους σκορ 12-29 έφτασε σε μια σπουδαία εκτός έδρας επικράτηση με 61-77 βάζοντας τις βάσεις για ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Αντίθετα, η Προοδευτική έδειξε πως ακόμα θέλει δουλειά για να φτάσει σε υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-9, 36-33, 49-48, 61-77.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ (Ψαρράς): Μαρτίνου Κ. 3 (1), Ρομπόκας, Μαρμαρινός Β. 5 (1), Ντάλλας Δ., Δάρρας Αρ. 30, Ιωακείμ Κ. 10 (3), Σταθουλόπουλος Κ. 6, Λυκούσης, Κυρολίβανος Δ., Κυριάκος Α. 5, Παπαδιάς Γ. 2.

ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Κωστούλας Κ. 2, Καλοβελώνης Α. 12 (1), Παπανικολάου 14 (2), Βλασσόπουλος Χ. 18 (1), Γρίβας Γ. 11, Κωνσταντόπουλος Π. 2, Χάϊτας Κ. 4, Σακελλαρόπουλος 9 (3), Διαμαντής Κ. 4, Νικολάου Π. 1, Καίσαρης.