Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 96-48

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Με νταμπλ-σκορ!

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 96-48

Εύκολα, όπως άλλωστε αναμενόταν, ο Άρης Θήβας έφτασε στη νίκη απέναντι στον Σύλλα, κερδίζοντας σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Θήβας την ομάδα της Αιδηψού με 96-48!

Η ομάδα του Χρήστου μπήκε σοβαρή από την αρχή του αγώνα καταφέρνοντας να πάρει αέρα νίκης από την πρώτη περίοδο (30-13), δίνοντας έτσι το δικαίωμα στον κόουτς του Άρη να μοιράσει το χρόνο συμμετοχής.

Κάτι αντίστοιχο σαφώς συνέβη και από τον Φώτου, που είδε την ομάδα του να παλεύει απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο, αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ο Άρης προηγήθηκε με 49-21 στο τέλος του ημιχρόνου, κατακτώντας τελικά την εύκολη νίκη με σκορ 96-48.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-13, 19-8, 22-18, 25-9.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Χρήστου): Βλάχος, Παπαδημητρίου 7 (1), Ματσαγγούρας 4 (1), Γκόλιας 8, Τσιρόπουλος 13 (1), Νικολάου 7, Σαμαρτζής, Μανώλας 3, Τσοπανέλης 6, Μητρόπουλος 21 (3), Τριανταφύλλου 15, Ψαριανός 11.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης 7 (2), Φαφούτης, Φώτου Γ. 5 (1), Νιάρχος 4, Θεοδώρου 2, Πάλλας 6, Μαυροζούμης 4, Ανδρίτσος 11 (2), Χράπαλος, Χατζής, Ματάκιας 8 (1), Παπακοσμάς.