Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAY-OFF: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 70-59

Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAY-OFF

Κοντά στην άνοδο ο Απόλλωνας Χαλκίδας!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 70-59

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Απόλλωνας Χαλκίδας, που μετά τη νίκη στις Λιβανάτες επικράτησε και το Άρη Αμφίκλειας στο κλειστό της Πειραϊκής με 70-59 και με 2/2 στο μίνι πρωτάθλημα βρίσκεται πλέον μια ανάσα από την άνοδο, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Οι παίκτες του Γκλιάτη μπήκαν δυνατά στο ματς και με καλή άμυνα αλλά και λύσεις στην επίθεση προηγήθηκαν με 18-8 στην α’ περίοδο και με +16 στο ημίχρονο (40-24), αν και ενδιάμεσα ο Άρης είχε μειώσει ακόμα και στο καλάθι!

Στο β’ ημίχρονο ο Άρης με όπλο την εμπειρία του, δεν παράτησε το ματς αλλά μείωσε ακόμα και στους 6 πόντους!

Ο Απόλλωνας όμως που βρήκε λύσεις στην επίθεση, άνοιξε εκ νέου την ψαλίδα της διαφοράς φτάνοντας στο τελικό 70-59.

Καλύτεροι των νικητών οι Καψούλης, Πούλος και Τζάνος.

Από τον Άρη Αμφίκλειας που έπαιξε χωρίς τον τραυματία Μώρο, πολύ καλός ο Παπαδάκης και τον ακολούθησε ο Τσεκούρας.

Διαιτητές: Παντελίδης-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-8, 22-16, 16-19, 14-16.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Τσώκος 9, Τζάνος 8, Καψούλης 15, Πούλος 20 (2), Ιντζίδης 2, Γιακομίδης 7, Μήλιος 5, Ιωάννου 4.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Μιχέλης 7, Κατσίκας 2, Παπαδάκης 21 (4), Νικόλοβ 6 (2), Χούμπα 1, Τσεκούρας 15, Πουλάκης 3, Γεωργόπουλος 2, Χατζής 2, Γκόλφης.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.