Γ ΕΣΚΑΣΕ

Για αλλοίωση αποτελέσματος κατηγορεί τον Βαρσαμά ο Ο.Κ.Αυλίδας και ζητάει επανάληψη του αγώνα με τη Δροσιά!

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Βαρσαμά στον αγώνα της περασμένης Κυριακής για τη Γ’ ΕΣΚΑΣΕ μεταξύ του Ο.Κ.Αυλίδας και της Δροσιάς είχαν οι γηπεδούχοι και σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες ζητάνε την επανάληψη του αγώνα με αξιολογημένους διαιτητές και κριτές, κάνοντας λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος που όπως υποστηρίζουν τους οδηγεί κατά πάσα πιθανότητα σε αποκλεισμό από την επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Ο Παναγιώτης Βαρσαμάς.

Ο Ο.Κ.Αυλίδας που ηττήθηκε με 43-44, αναφέρει στην ανακοίνωσή του προς την Ένωση, πως ο διαιτητής Παν.Βαρσαμάς με συνεχόμενα λάθη του εις βάρος της ομάδας τους στα τελευταία 2 λεπτά έκρινε το αποτέλεσμα ενώ κάνουν αναφορά και σε ένα λάθος της γραμματείας με παίκτη που ενώ χρεώθηκε με 5ο φάουλ συνέχισε να παίζει για 16 δευτερόλεπτα!

Μεταξύ άλλων, τονίζουν πως ο συγκεκριμένος διαιτητής (Βαρσαμάς) υπέπεσε σε συνεχόμενα λάθη στο τέλος όπως ο μη καταλογισμός σε βήματα, ανύπαρκτο φάουλ υπέρ της Δροσιάς στο κέντρο του γηπέδου που από μια εύστοχη βολή διαμορφώθηκε το τελικό 43-44, ενώ αναφέρουν πως στην τελευταία επίθεση δεν δόθηκε διπλό φάουλ όπως υποστηρίζουν υπέρ παίκτη τους.

Όπως είπαμε, ζητάνε από την ΕΣΚΑΣΕ την επανάληψη του αγώνα κάνοντας λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος.