Α ΕΣΚΑΣΕ

Αν.Δαδίτσιος:’Παράξενο ματς, χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον’

Μετά το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του έχασε το ρυθμό της και μαζί τον αγώνα από την ΑΓΕ Χαλκίδας, τόνισε στις δηλώσεις του ο προπονητής του Τελεθριακού Ανέστης Δαδίτσιος που είπε επίσης πως είναι εμφανής η απογοήτευση στην ομάδα του από την τροπή που πήρε η χρονιά.

‘Ήταν ένα παράξενο ματς, χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για καμιά ομάδα, παρά μόνο για το γόητρο.

Εμείς λειτουργήσαμε σωστά στο πρώτο ημίχρονο γι’ αυτό και είχαμε σταθερά μια διαφορά από 10 πόντους και πάνω.

Στο β’ ημίχρονο ο κόουτς Βελισσαράκος ρίσκαρε με μια σύνθετη άμυνα ζώνης και του βγήκε. Εμείς σε αυτό το διάστημα ήμασταν πολύ άστοχοι έχοντας 0/19 τρίποντα, δεν καταφέραμε να αντεπεξέλθουμε και στο τέλος χάσαμε ένα ματς, που αν είχαμε βάλει απλά στο τέλος 1-2 σουτ θα το είχαμε κερδίσει. Να πως επίσης, πως οι Μητρόπουλος, Κουμπές, Παπαθανασίου δεν ήταν έτοιμοι να αγωνιστούν λόγω τραυματισμών.

Είναι ξεκάθαρο πως είμαστε εμφανώς απογοητευμένοι από την τροπή που πήρε η χρονιά και αυτό βγαίνει πλέον και μέσα στους αγώνες μας’.