Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 57-75

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Πρώτος και καλύτερος!

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 57-75

Την απόλυτη κυριαρχία του στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας επιβεβαίωσε και σήμερα στον εξ αναβολής αγώνα ο Ερμής Σχηματαρίου, κερδίζοντας μέσα στην Αυλίδα την τοπική ομάδα με 75-57.

Η ομάδα του Τσαούση στέφθηκε και τυπικά σήμερα πρωταθλήτρια χειμώνα, πετυχαίνοντας το απόλυτο νικών στον πρώτο γύρο (11 στα 11). Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, προηγήθηκαν ακόμα και με 28 πόντους, για να πάρουν τη νίκη τελικά με 75-57.

Στη γ΄περίοδο το Σχηματάρι, με επιμέρους σκορ 8-21, πήρε μεγάλη διαφορά στο σκορ εξασφαλίζοντας τη νίκη απέναντι στους γηπεδούχους, που προσπάθησαν για το καλύτερο και ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Αρτσίτας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 16-16,8-21, 21-16.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Τομαράς): Γκολιάς 9 (3), Αλεξάνδρου 12 (3), Σπύρου 2, Αχματιώτης, Κατσούλας 6, Τσατσαρώνης 2, Αγγελής 6 (2), Κωνσταντόπουλος, Καρλής 1, Τζεβελέκος 5 (1), Λειβιδιώτης 8 (2), Βασιλείου 6 (1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης): Σπανός 6, Μούντριχας, Ξετρίχης, Γρηγοράκης 17 (2), Κολοβός 12 (1), Κώνστας 8 (2), Φλώτσιος 5 (1), Κωνσταντούρας5 (1), Τσακός, Κουτής 7 (1), Γυφτονικολός 9, Λούκας 9 (1).

*Σε νεότερη ανάρτηση φωτογραφίες του αγώνα.