Γ ΕΘΝΙΚΗ

‘Ηφαίστειο’ ο Κάδμος!

Το απόλυτο νικών συνεχίζει να διατηρεί ο Κάδμος με την ομάδα του Αναστασίου να παίρνει ένα ακόμα μεγάλο διπλό, αυτή τη φορά μέσα στη Σαντορίνη επικρατώντας με 76-74.

Τεράστια νίκη και για τον Λοκρό, στην παράταση επί της Πεντέλης με 71-66, που ήταν η δεύτερη φετινή για τους νεοφώτιστους στη Γ’ Εθνική.

Αντίθετα, δεν τα κατάφερε ο Έσπερος που γνώρισε την πρώτη του ήττα χάνοντας στην Κρήτη από τον ΟΦΗ με 80-73 παρότι οι Λαμιώτες έλεγχαν τον αγώνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ  80-73

Ο Έσπερος προηγήθηκε με 13-4 στην αρχή είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά ο ΟΦΗ στο τέλος αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 27-16 πήρε τη νίκη με 80-73.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 34-41, 53-57, 80-73
Διαιτητές: Σκαλτσής-Σιδέρης
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 25 (2), Μπουμπάρης 8, Καρλάφτης 8 (2), Αγαπιάδης 15 (1), Πρωτογεράκης 2, Κυρίτσης, Μουλάς 16 (2).
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 7 (2), Φραγκιαδάκης, Σέττος 8 (1),  Στογίλκοβιτς 8 (2) Παναγιωτίδης 8, Φύκας 2, Σοφογιάννης 23 (5), Φούντας 2, Ζαχαράκης 9 (3),  Παπαργυρόπουλος 6.

ΛΟΚΡΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 71-66

Μεγάλο ντέρμπι στην Αταλάντη με τον Λοκρό να καταφέρνει στην παράταση να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος απέναντι στην Πεντέλη με 71-66.

Η τριάδα Ανέστη & Άγγελου Μάτου μαζί με τον Γ.Ρουμελιώτη τράβηξαν και πάλι το σκορ για τους νεοφώτιστους που δείχνουν ικανοί για να πετύχουν το μεγάλο τους στόχο που δεν είναι άλλος από την παραμονή στη Γ’ Εθνική.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-18, 27-32, 46-44, 57-57, 71-66
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ρούζιος 7, Ρουμελιώτης 13, Κοσμετάτος 4, Ντέντα, Νικολάου, Μπολμάτης 4 (1), Αν. Μάτος 23 (1), Αγ. Μάτος 13 (2), Θώδος, Σμάγκιν 7.
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσίδης): Κέκης 2, Γρατσιάτος 13 (1), Αποστολόπουλος 22 (5), Πορτελάνος, Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 17, Μπίγγος 5 (1), Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 5.