Uncategorized Α1

BASKET Α1 LIVE: ΚΥΜΗ-ΤΡΙΚΑΛΑ 78-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Αντεκμπόγιε με καλάθι στην εκπνοή διαμορφώνει το τελικό 78-67.

Τα Τρίκαλα με τρίποντου Κάφεϊ μειώνουν σε 72-60.

Ο Μόργκαν με 2/2 βολές ανεβάζει το σκορ στο 68-49 για την Κύμη που παίζει πλέον και για τη διαφορά.

Με βολές του Μπάρλοου το 58-46 που είναι το σκορ της τρίτης περιόδου.

Καλάθι και φάουλ από τον Κοστόφ για το 58-44.

Ο Σταμάτης από τα 5 μ. το 55-44.

Ασίστ του Σταμάτη και ο Τσούπκοβιτς το 51-40. Τάϊμ-άουτ για τα Τρίκαλα.

Ο Τσούπκοβιτς απαντάει με το ίδιο νόμισμα για το 49-40.

Με τρίποντο ο Μανωλόπουλος το 46-40.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την Κύμη να είναι μπροστά με 40-31 έχοντας κάνει την ανατροπή μετά το άσχημο ξεκίνημα.

Με κάρφωμα του Μόργκαν το 38-31.

Ο Μόργκαν με γκολ-φάουλ το 36-31.

Τρίποντο από τον Ελ Αμίν για το 33-29.

Άψογη κυκλοφορία της μπάλας και ο Κοστόφ με τρίποντο από τη γωνία το 30-27. Τάϊμ-άουτ για τα Τρίκαλα.

Ο Τουντζιαράκης το επιθετικό ριμπάουντ και το καλάθι και φάουλ για το πρώτο προσπέρασμα στο σκορ (25-24) μετά το αρχικό 2-0.

Ο Λίποβι με τρίποντο το 20-24.

Ο Αντεκμπόγιε με τρίποντο μειώνει σε 20-21.

Ο Τουντζιαράκης με 1/2 βολές μειώνει σε 18-21.

Με μια βολή του Καλέ τα Τρίκαλα είναι μπροστά με +5 (16-21) με τη λήξη της πρώτης περιόδου.

Ο Ελ Αμίν με τρίποντο μειώνει σε 14-20 και τάϊμ-άουτ για τα Τρίκαλα.

Ο Σταμάτης με 2/2 βολές μειώνει σε 8-18.

Ο Μπάρλοου το 6-18 με 2 βολές.

Καλάθι και φάουλ από τον Μπάρλοου για το 6-16 και τάϊμ-άουτ από τον Μπρατσιάκο.

Ο Κοστόφ στη θέση του Μόργκαν.

Ο Τσαγκαράκης με τρίποντο το 4-9 με τα Τρίκαλα να ξεκινούν με 3/3!

Μειώνει ο Μόργκαν σε 4-6.

Ο Μπίρουτα με τρίποντο το 2-6.

Ο Μπάρλοου με τρίποντο το 2-3 για τα Τρίκαλα.

Καλάθι και φάουλ για τον Τσούπκοβιτς που ανοίγει το σκορ (2-0).

Πρώτη πεντάδα για την Κύμη οι Αντεκμπόγιε, Σχίζας, Ελ Αμίν, Τσούπκοβιτς και Μόργκαν.

Σε λιγότερο από 5′ λεπτά ξεκινάει το ματς και στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 400 φίλαθλοι με την προσέλευση να συνεχίζεται. Αριθμός πάντως ικανοποιητικός με δεδομένο πως την ίδια ώρα γίνεται το ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού που σίγουρα έχει κρατήσει κόσμο στο σπίτι του και στις…καφετέριες!

Καλησπέρα σας από το κλειστό Κανήθου, όπου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, η Κύμη δίνει σήμερα τον δικό της ‘τελικό’ αντιμετωπίζοντας τα Τρίκαλα.

Για την ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου ο σημερινός αγώνας έχει ιδιαίτερη σημασία καθώς είναι από εκείνους που οι νεοφώτιστοι έχουν τσεκάρει από την αρχή στα ‘πρέπει’ τους δύο βαθμούς της νίκης.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη της σημαντικής σημερινής αναμέτρησης.