Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 63-56

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανατροπή και ‘κιτρινόμαυρη’ επικράτηση!

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 63-56

Μεγάλο ντέρμπι στην πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας για το β’ όμιλο, με τον Άρη Αμφίκλειας να κερδίζει τον Οπούντιο αλλά και τα προβλήματα τραυματισμών του, επικρατώντας τελικά με 63-56.

Η διαφορά των 7 πόντων υπέρ του Άρη ήρθε στο τέλος, με καθοριστικά τρίποντα από τους Τσεκούρα και Κάτσικα και ενώ το Μαρτίνο μπήκε με προβάδισμα στο σκορ στην τελευταία περίοδο.

Στο ημίχρονο ο Άρης προηγήθηκε με 29-27, με τον Οπούντιο να περνάει μπροστά στη γ’ περίοδο με 45-49.

Στο τελευταίο και καθοριστικό 10λεπτο, το σκορ έμεινε για αρκετή ώρα στο 45-50 για να ξεκινήσει κάπου εκεί η %ce%b1%cf%81%ce%b7%cf%83-2016-17-%cf%80%cf%81%cf%89%cf%84%ce%b7-%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Ο Κάτσικας με τρίποντο μείωσε σε 48-50 και ο Χούμπα με καλάθι και φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ τους ‘κιτρινόμαυρους’ με 51-50.

Το ντέρμπι πήγε στον πόντο και ο Τσεκούρας με τρίποντο έγραψε το 61-56 για να τελειώσει κάπου εκεί ουσιαστικά ο αγώνας!

Από τον Άρη απουσίαζαν οι Ποζιός, Χατζής, Τσαρπαλής, Σύρος ενώ ο Μώρος τραυματίστηκε και αποχώρησε μόλις στο 2′ της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 13-11, 16-22, 18-7.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Χασόπουλος): Ζανιάς, Στιβαχτής, Μώρος 1, Μιχέλης 3, Κάτσικας 10 (2), Παπαδάκης 20 (2), Κουρέπης, Χούμπα 3, Τσεκούρας 10 (1), Γεωργόπουλος 8, Τσαπραϊλης 8.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Μάτος): Παπαγεωργίου, Τραγογιάννης, Καλιάτσος 4, Κοτσάλας, Τσακανίκας 24 (4), Τσέρτος 2, Σέττος 4, Σωτηρίου, Δημάκης 7 (2), Δαραμάρας, Θεοδώρου 15.

%ce%b1%cf%81%ce%b7%cf%83-2016-17-%ce%b1%ce%bd%cf%84%cf%81%cf%89%ce%bd-%cf%84%ce%b1%ce%b9%ce%bc-%ce%b1%ce%bf%cf%85%cf%84