Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 89-60

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Κυρίαρχος!

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 89-60

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο από 300 φιλάθλους, ο Τελεθριακός πήρε σε ρυθμούς ρελαντί το τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας του Σύλλα με 89-60, μετά από καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι στηρίχτηκαν στο δίδυμο Τριανταφύλλου και Γ.Ρουμελιώτη, που ο ένας κάτω από το καλάθι και ο άλλος από την περιφέρεια ήταν μια κλάση παραπάνω από τους αντιπάλους τους, οδηγώντας τους νεοφώτιστους της Ιστιαίας στη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Παπαδάκη μπήκαν φουριόζοι στο ματς, ξέφυγαν με 8 πόντους με την α’ περίοδο να τελειώνει με 17-11.

Η διαφορά αυξήθηκε στη συνέχεια, το ημίχρονο έληξε με 43-29, με τον Τελεθριακό να φτάνει σε ρυθμούς ρελαντί στη νίκη με 89-60.

Καλύτεροι από τους νικητές, ο Τριανταφύλλου στο καλύτερο φετινό του παιχνίδι και ο Γ.Ρουμελιώτης που εδώ και δύο εβδομάδες, φαίνεται να έχει βάλει μπρος για τα καλά τις μηχανές…

Από το Σύλλα που παίζει δίχως άγχος, ξεχώρισαν οι Μαυροζούμης Δ. και Μαυροζούμης Θ. στον επιθετικό τομέα.

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 26-18, 22-15, 24-16.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Παπαδάκης): Μέτα 1, Ρουμελιώτης Θ. 10 (2), Ρουμελιώτης Γ. 29 (5), Καστάνας 3 (1), Ρουμελιώτης Α. 4 (1), Τερερές, Μιχαηλίδης, Μπολμάτης 5, Δήμου 5, Φακίτσας 2, Τριανταφύλλου 30.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης, Μαυροζούμης Δημ. 13 (2), Μαυροζούμης Στεφ. 7 (1), Ματάκιας 7, Μαυροζούμης Θ. 11, Μακαντάσης, Χράπαλος 2, Ανδρίτσος 6 (1), Παπαγεωργίου 1, Αθανασίου 2, Φλώρος 6, Νιάρχος 5 (1).